JAV

2 mln. dolerių vertės lobis paslėptas Santa Fė

Nuotykių ieškotojas, avantiūristas, milijonierius, „Fenn Galleries” meno galerijų tinklo įkūrėjas Forrestas Fennas (Forrest Fenn) – neeilinė asmenybė, tapatinama su garsiuoju režisieriaus Stiveno Spilbergo (Steven Spielberg) sukurtu personažu daktaru Henriu Voltonu Indiana Džounsu jaunesniuoju (Dr. Henry Walton Indiana Jones, Jr.). Ir ne veltui. F. Fenno gyvenimo istorija beveik tokia intriguojanti kaip ir žymaus kaubojaus – archeologo. Paskutinę mįslę F. Fenas nusprendė užminti savo memuaruose – „Medžioklės aistra” („The Thrill of the Chase”).

Visiems kam nesvetima nuotykių dvasia F. Fenas metė iššūkį siūlydamas rasti jo paslėptą lobį – brangenybes amerikietis sudėjo į skrynią ir paslėpė kalnuose, esančiuose į šiaurę nuo Naujosios Meksikos (New Mexico) valstijos Santa Fė (Santa Fe) miesto. Pasak jo skrynioje paslėptos auksinės monetos, aukso grynuoliai, senovinės gyvūnų statulėlės, ispaniškas XVII a. auksinis  žiedas su smaragdu, apyrankė su turkio karoliukais, 1898 m. surasta JAV Mesa Verdės nacionaliniame parke (Mesa Verde National Park), safyrai, rubinai, deimantai bei daugybė kitų brangenybių. Spėjama, kad šio lobio vertė yra apie 2 miln. JAV dolerių.

Knygoje autorius paliko devynias užuominas, padėsiančias aptikti lobį, jos slypi F, Fenno biografijoje ir jo sukurtoje poemoje.

F. Fenno poema

 

 Lobių ieškotojų įspūdžiai ir interviu su F. Fennu

 

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas