Lietuva

Jūros šventėje – sveikatos “sala”

Beacon-Barque-Picton-Castle-5

Nors daugelis Jūros šventės metu sunkiai atsispiria riebiam maistui ir alui, verta nepamiršti saiko. Apie tai uostamiesčio gyventojams ir svečiams primins Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro darbuotojai, įsikursiantys Danės krantinėje. Čia jie ne tik teiks konsultacijas, bet ir nemokamai matuos kraujospūdį, atliks kūno sudėties analizę.

„Niekam nepatinka pamokslaujantis tonas ir sausai pateikiama informacija, tad pirmąsyk įsilieję į Jūros šventės šurmulį pasistengsime apie sveikos gyvensenos svarbą priminti su šypsena. Linksmybės ir nauda – tikime, kad viską pavyks suderinti”, – įsitikinusi Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro direktorės pavaduotoja Dainora Bielskytė.

Įstaigos darbuotojų komanda “inkarą” prie Biržos tilto (ties Žvejų g. 2B) išmes liepos 25-26 dienomis. Konsultacijos, galimybė nemokamai pasimatuoti kraujospūdį ir gauti išsamią savo kūno sudėties analizę – penktadienį ir šeštadienį nuo 10 iki 15 val.

Kūno sudėties analizatoriumi pamatuojamas tikslus žmogaus svoris, nustatomas riebalų, raumenų masės santykis, pateikiamos suvartojamų kalorijų kiekio per dieną ir fizinio aktyvumo rekomendacijos, kad kūno svoris būtų optimalus. Norintiems išbandyti kūno masės analizatorių, rekomenduojama 3 valandas prieš tyrimą nevalgyti ir negerti skysčių, dėvėti lengvesnius rūbus. Ant aparato reikės stotis basomis kojomis.

Kraujospūdžio matavimas – irgi itin naudingas tyrimas, ypač žinant, kad Jūros šventės metu prognozuojami išties karšti orai. Linksmybių dalyviai turėtų nepamiršti galvos apdangalų (puikiai tiks ir jūreiviškos kepuraitės) bei geriamojo vandens.

Visuomenės sveikatos specialistai primena, jog fizinio aktyvumo stygius, aukštas kraujospūdis, antsvoris yra vieni iš svarbiausių rizikos veiksnių, kurie skatina širdies ir kraujagyslių sistemos ligų atsiradimą. Būtina juos įsidėmėti ir stengtis keisti savo gyvenimo būdą nelaukiant, kol stipriai sušlubuos sveikata ir teks griebtis vaistų.

Jūros šventės metu prie Biržos tilto visuomenės sveikatos specialistams draugiją palaikys sąmoningos mitybos mokykla „Ambervita”. Sveikatos stiprinimo palapinėje liepos 25-27 d. 10-20 val. bus galima paskanauti sveikatinančių kokteilių, sulčių, energijos suteikiančių daigų bei sveikuoliškų gardėsių.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas