Istorijos labirintai

Palangos svečiai supažindinami su Birutės parko istorija

birutes parkas

Palangos Birutės parko Sodininko namelyje (ties centriniu įėjimu į parką, Vytauto g. 19 ) duris atvėrė unikali paroda, skirta šio parko istorijai. Pasak parodos koordinatorės Aušros Latonienės, parko istorija besidominčiųjų šią vasarą lauks ne vienas renginys, o jų ciklas.

Pirmoji paroda skirta teatro akcijos „Gyvoji parko istorija” kostiumui ir rekvizitui – Sodininko namelio patalpose eksponuojami specialiai  projektui „Birutės parko istorijos atspindžiai” pasiūti grafų bei mažųjų grafaičių kostiumai, sukurti, atsižvelgiant į išlikusias grafų Tiškevičių giminės nuotraukas.

„Parodoje taip pat galima išvysti 20 a. pradžios laikmečio vaikišką vežimėlį, baldus. Sodininko namelio sienas puošia senosios Palangos fotografijos, kuriose įamžinti ne tik tuomečio kurorto vaizdai, bet ir grafų Tiškevičių šeima, kurorte viešėję grafų svečiai bei rūmuose dirbę žmonės”, – kalbėjo A. Latonienė.

Vėliau šią ekspoziciją keis kita, kurios tema taip pat bus susijusi su Birutės parku. „Visas renginių ciklas užsibaigs rugsėjo pradžioje vyksiančiu tradiciniu renginiu – Birutės parko diena, kuri šiemet bus skirta kompozitoriams, kūrusiems Palangoje arba apie Palangą”, – sakė A. Latonienė.

Paroda veiks vasarą nuo pirmadienio iki penktadienio, 12 – 17 val.

Liepos mėnesį Birutės parką tradiciškai papuoš jau aštuntus metus rengiama teatro akcija „Birutės parko istorijos atspindžiai”. Jos metu kiekvieną ketvirtadienį parke bus galima sutikti nebyliai vaikštinėjančius personažus – grafus Tiškevičius bei jų svečius, guvernantes, prižiūrinčias grafų mažylį, sodininką bei kitus personažus, vilkinčius grafų Tiškevičių laikmečio drabužius.

Šiųmetė projekto naujovė – parką papuoš ne tik personažai, bet ir istorinis keturkinkis lando, Palangai perduotas iš Lietuvos dailės muziejaus fondų. Panašių karietų šalyje yra vos keletas. Tad parko lankytojai turės unikalią galimybę išvysti žirgu kinkyta karieta po parką besivažinėjančius grafus.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas