Lietuva

„Palangos stinta” pakvies susirungti žvejus mėgėjus

stintaArtėjant šventei  „Palangos stinta”, nekantriausi žvejai jau teiraujasi apie galimybes užsiregistruoti į tradicines stintų meškeriojimo varžybas. Jos, kaip ir kiekvienos Stintų šventės metu, vyksta nuo ankstyvo rytmečio iki vidurdienio, ir kaskart sulaukia didelio žvejų mėgėjų susidomėjimo.

Šiemetinė  „Palangos stinta” nėra išimtis – vasario 15 d. į kurortą kviečiami ne tik stintų mėgėjai, bet ir žvejai. Jei stintų meškeriojimo varžybų dalyviams nusišypsos sėkmė, jų laukia tikrai vertinti prizai.

Išbandyti savo sėkmę minėtose varžybose kviečiami visi norintieji, susibūrę į komandas, kurias sudaro du asmenys. Komanda taip pat turi turėti savo pavadinimą.

Kasmet Stintų meškeriojimo varžybos į Palangą sukviečia žvejus iš visos Lietuvos. Komandų skaičius kasmet kinta, tačiau populiarumo šioms varžyboms nestinga – štai praėjusiais metais komandų būta maždaug 30. “Turime nuolatinius dalyvius, pavyzdžiui, sutuoktinius iš Šiaulių, kurie nepraleidžia nė vienų varžybų”, – džiaugėsi šių varžybų teisėjas Saulius Bagdonas.

Žvejų registracija vyks vasario 15 d. nuo 8 val. iki 9 val. Jūratės ir Kastyčio skvere. Beje, pirmosios užsiregistravusios komandos lauks prizas.

Varžybos ant jūros tilto prasidės 9 val. ir truks iki 12 val. Vidurdienį bus skelbiami rezultatai – už kiekvieną komandos pagautos žuvies gramą bus skiriamas 1 taškas, jei pavyks sužvejoti stintą, už jos gramą bus skaičiuojama 10 taškų.

Žvejai kviečiami pasirūpinti keletu meškerių, kad, esant būtinybei, galėtų jas pasikeisti, tačiau varžybų metu žvejoti bus galima tik su viena, ant kurios – 4 kabliukai.

Pasak varžybų teisėjo Sauliaus Bagdono, kiekvienais metais stintų meškeriojimo varžybose tarp dalyvių būna ir moterų. Dailiosios lyties atstovės, net jei ir nepagauna nė vienos žuvies, visuomet apdovanojamos prizais. Ne išimtis bus ir šie metai.

S. Bagdonas pripažino, jog kol kas stintų gausa žvejai džiaugtis negali, tačiau tikimasi, jog iki šventės „Palangos stinta” šios žuvys gausiau pasieks Palangos krantus. „Šios stintų meškeriojimo varžybos yra pramoginės, tad mūsų tikslas – kad visi dalyviai būtų geros nuotaikos. Net jei atsitiktų taip, kad niekas nepagautų žuvų, prizus vis tiek išdalintume – burtų keliu”, – sakė S. Bagdonas.

Kasmet stintų meškeriojimo varžyboms teisėjaujantis S. Bagdonas pripažino, jog ypatingų sugebėjimų ar žinių žvejams nereikia, svarbiausia dalyviams – toliau, maždaug 20 metrų nuo tilto, užmesti meškę. Ši, beje, neturėtų būti per ilga – geriausia būtų maždaug 4 metrų. „Kiekvienas žvejys paprastai dar prieš varžybas ar varžybų pradžioje pabando ir atranda savą techniką. Tie, kurie nė karto nežvejojo ant tilto, mėgsta iš anksto truputį トpasitreniruoti” užmesti meškerę”, – sakė S. Bagdonas.

Beje, varžybų organizatoriai pasirūpins masalu – kiekvienam dalyviui bus duodama po maišelį krevečių. Tačiau norintieji galės atsinešti ir savo masalo, taip pat – specialių kvapų, skirtų privilioti žuvį.

Vasario 15 d. Palangoje laukiami ne tik žvejai, bet ir kiekvienas, mėgstantis keptas, rūkytas, marinuotas ar kitaip pagamintas stintas. Taip pat – visi, pasiilgę žvejiškų linksmybių bei šventinio šurmulio.

Tradicinės, jau 11-ąjį kartą švenčiamos  „Palangos stintos” metu palangiškiai savo svečius džiugins ne tik gardžiai bei išskirtinai pagaminta stinta, bet ir nuotaikinga programa, liaudiškomis atrakcijomis bei vasarišku šurmuliu turistų labiausiai pamėgtoje J. Basanavičiaus gatvėje.

 

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas