Lietuva

Kurortinis sezonas Palangoje “karštas” ir sėkmingas

IMG_2825

Pasibaigus vasarai, o kartu – ir aktyviam, įtemptam, darbų kupinam kurortiniam sezonui, palangiškiai apibendrina bei vertina jo rezultatus. „Prasidėjęs ruduo – tinkamiausias laikas kiek stabtelėti, atsikvėpti, įvertinti nuveiktus darbus ir, be abejo, padėkoti visiems bei kiekvienam, savo nuoširdžiu darbu prisidėjusiam populiarinant kurortą bei kuriant gražesnį Palangos veidą”, – sakė kurorto meras Šarūnas Vaitkus.

Pasak mero, šiemetinę vasarą drąsiai galima vadinti sėkminga – palyginti su praėjusiais metais, svečių skaičius Palangoje išaugo. Turizmo srities atstovų pastangų dėka šiemet kurorte apsilankė daugiau estų, latvių, suomių, rusų, svečių iš JAV. „Apgyvendinimo ir viešojo maitinimo srities darbuotojų dėka kurorto svečiai apie Palangą išsivežė gerą nuomonę, puikius prisiminimus, o tai reiškia pačią šauniausią reklamą – rekomendacijas kitiems turistams, planuojantiems savo atostogas”, – džiaugėsi kurorto meras.

Ypatingos padėkos, Š. Vaitkaus teigimu, verti kultūros darbuotojai, kurie, neskaičiuodami savo darbo valandų, nuoširdžiai triūsė, kad Palanga pateisintų jai patikėtą garbingą Lietuvos kultūros sostinės titulą. Meras pabrėžė, jog „kultūrininkų” dėka šiais metais kurorte itin aukšto lygio kultūriniai renginiai keičia vienas kitą, pasiūlydami pramogų įvairaus amžiaus bei pomėgių miestiečiams iš svečiams.

„Norisi pasidžiaugti ir prokuratūros, taip pat – policijos pareigūnų, besirūpinančių visų mūsų saugumu kurorte, darbu. Jų darbo krūviai, palyginti su šaltuoju metų sezonu, vasarą ženklai išaugo. Policijos pareigūnai vasarą kasdien privalėdavo reaguoti į maždaug 39 iškvietimus (per visą vasarą jų būta 3 tūkst. 599) – tai yra beveik keturis kartus didesnis skaičius, nei šaltuoju metų laiku (per pirmuosius penkis metų mėnesius sulaukta 1660 iškvietimų. Ne tik policijos, bet ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų dėka tiek miestiečiai, tiek atvykstantieji Palangoje jaučiasi saugūs bei žino, jog, ištikus nelaimei, jiems į pagalbą atskubės profesionalai)”, – kalbėjo Š. Vaitkus.

Didžiuliai darbo krūviai bei ypatinga atsakomybė vasarą, pasak Palangos mero, tenka ir vietos medikams. Į vietos ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių per birželį, liepą ir rugpjūtį kreipėsi 5 tūkst. 154 pacientai, tad medikų darbo krūvis, palyginti su šaltuoju metų sezonu, išaugo pustrečio karto (nuo sausio iki birželio šiame skyriuje apsilankė 3530 pacientų). Greitoji medicinos pagalba į iškvietimus vasarą skubėjo 2 tūkst. 259 kartus – vidutiniškai 753 kartus per mėnesį. Ne kurortinio sezono metu Greitosios medicinos medikų pagalbos prireikia vidutiniškai 430 kartų per mėnesį.

Ženklų indėlį, rūpindamiesi Palangos svečių saugumu, įnešė ir pajūrio gelbėtojai, nes jiems teko itin didelė atsakomybė – karštomis vasaros dienomis prižiūrėti 24 kilometrus paplūdimio. „Gelbėtojai tikrai verti nuoširdžios padėkos už tai, kad jų budrumo, ryžto ir pasiaukojimo dėka šią vasarą neatsargios maudynės Baltijos jūroje tragedija nesibaigė 68 šeimoms”, – sakė kurorto vadovas.

Kurortinio sezono metu ženkliai išaugęs Palangos gyventojų skaičius atnešė papildomų rūpesčių ir vietos vandentiekininkams, taip pat – komunalininkams. Neskaičiuodami darbo valandų, šių tarnybų atstovai visomis išgalėmis rūpinosi, kad, net ir ženkliai išaugus gyventojų skaičiui mieste, nei palangiškiai, nei poilsiautojai nepatirtų net laikinų nepatogumų, kiekvieną rytą kurortas svečius pasitiktų švariomis gatvėmis, išvalytais paplūdimiais bei nepriekaištingai sutvarkyta aplinka. Vasarą iš miesto išvežta maždaug 6 tūkst. tonų atliekų – vidutiniškai po 2 tūkst. tonų kas mėnesį. Tai yra trigubai daugiau, nei kas mėnesį išvežama šaltuoju metų sezonu. Tad nuolatiniams „Palangos komunalinio ūkio” darbuotojams darbo krūvis vasarą padidėjo maždaug trigubai.

„Už indėlį kuriant gražią ir jaukią Palangą dėkoju ir tiems miestiečiams, kurie liko nepaminėti. Ačiū visiems palangiškiams už entuziazmą, pastangas bei nuoširdų triūsą siekiant, kad mūsų kurortas, Lietuvos kultūros sostinė, čia apsilankiusiems svečiams paliktų tik pačius geriausius prisiminimus ir paskatintų norą kitąmet vėl apsilankyti gražiausiame šalies kurorte – Palangoje”, – sakė Š. Vaitkus

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas