Nepalas

Interviu su Bon vienuoliu Geše Geleku Džinpa

Interviu su Bon vienuoliu, Mokytoju Geše Geleku Džinpa  (Geshe Gelek Jinpa) — Tumo meistru ir vienu artimiausių Žang Žung Nyangjud Dzogčeno (Zhang Zhung Nyan Gyud  Dzogchen) linijos saugotojo, Mokytojų Mokytojo Jungdzino Tenzino Namdako (Yongdzin Tenzin Namdak) mokiniu.

Geše Gelekas Džinpa dalyvavo daugelyje Tibete, Nepale bei Mustange surengtų ekspedicijų lankydamas Jungdrunng Bon (Yungdrung Bon) tradiciją menančias vietas.

Ekspedicijų metu buvo surasti senoviniai tekstai, jie buvo išvalyti, aprašyti ir palikti saugoti vietiniuose vienuolynuose. Ekspedicijų metu buvo surastos iki tol nežinotos garsių šios tradicijos Mokytojų, gyvenusių seniau nei prieš trūkstantį metų gyvenimo vietų ir meditacijų olos, aprašytos šventuose Bon tekstuose ir tiksliai atitinkančios tekste nurodytas ypatybes.

Bonas (tib. Bön, བོན་) – senoji Tibeto dvasinė tradicija, vyravusi Tibete prieš VII a. įsivyraujant budizmui.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas

Lukla (nep. लुक्ला  = Luklā) – miestelis šiaurės rytų Nepale, Khumbu istoriniame regione, Himalajų papėdėje. Tai pagrindinis turistinis centras, iš kurio rengiami žygiai į Džomolungmą (per Namče Bazaro kaimą). Yra Tendzingo–Hilario oro uostas (dėl trumpo pakilimo tako ir permainingų orų jis laikomas vienu pavojngiausių pasaulyje). Vystomi amatai, prekyba.