Kinija

P. Normanto fotogtrafijų paroda „Keturios Budos pėdos”

Spalio 10 d. 17 val. Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) fotografas, keliautojas ir poetas Paulius Normantas pristatė naują nuotraukų ciklą iš kelionių po budistų kraštus Rytuose – Indijoje ir Nepale.

„Kaip fotografas leidausi į netrumpą kelią – į piligriminę kelionę iš Žemaitijos po Indiją ir Nepalą. 2007-2008 m. fotografavau Nepale, Lumbinyje, mano paskutiniųjų 22 metų darbų ir fotoekspedicijų Vadovo ir Mokytojo gimimo vietoje. 2009 m. dirbau su kamera Bodhgajoje, kur Jis nušvito.

Paskutinėje Budos Šakjamunio pėdoje, šventajame Kušinagaro mieste, kur Jis išsilaisvino iš kūno, 2010 m. žiemos viduryje baigiau fotografuoti ir apmąstyti jo gyvenimą žemėje“, – pasakojo parodos autorius.

Fotografijų cikle „Keturios Budos pėdos. Keturi šventi miestai“ įamžintos budistų piligrimystės vietos, kuriose Buda nušvito, skaitė pirmąjį pamokslą ir paliko žemę. Pasak parodos autoriaus, šie šventi miestai yra lankomi visų pasaulio budistų iš daugiau nei 20 šalių.

„Lumbinis, Bodhgaja, Sarnathas ir Kušinagra – tai viso pasaulio budistams šventos vietos, Budos gyvenimo kelią savotiškai įrėminančios ir jo patirtį bei mokymą menančios „pėdos“.

Pauliaus Normanto fotokamera užfiksuoti objektai – tai meditacinė kelionė į kultūrinę Indijos budizmo praeitį ir gyvą dabartį“, – sakė prof. Audrius Beinorius.

Paroda anonsuoja ir netrukus pasirodantį tokio paties pavadinimo fotografijų  albumą. Jam pratarmę parašė pats Tibeto dvasinis lyderis 14-tasis Dalai Lama. Naująjį albumą P. Normantas pristatytas lapkričio 12 d. 17:30 val. Vilniaus Rotušėje (Didžioji g. 31).


  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas

Erhu, dar kitaip vadinamas „kinišku smuiku”, turi tik dvi stygas, tačiau meistro rankose ima skleisti nenusakomo grožio muziką.Erhu – vienas populiariausių tradicinių kiniškų instrumentų, naudojamų ne tik tradicinės, bet ir šiuolaikinės muzikos atlikime (jį galima išgirsti netgi grupės „Coldplay“ repertuare). Pekinas/ Dašilaro hutongas/ 2014. 05.