Lietuva

Molėtų etnokosmologijos muziejuje skambės ir afrikietiškos dainos

Jaunuosius Lietuvos atlikėjus pristatantis koncertų ciklas „Dangaus šviesuliai” įgauna pagreitį. Molėtų rajone esančiame etnokosmologijos muziejuje įvyko jau trys sėkmingi koncertai, o šį šeštadienį, liepos 26 d. laukia ir ketvirtojo eilė. Jame pasirodys trys talentingos dainų autorės ir atlikėjos – Justė Kazakevičiūtė, Austėja Žvirblytė ir Julija Rušinskytė.

Susipažino AGATA stovykloje

Taip jas šiuo metu reikėtų ir pristatyti – arba tiesiog Justė, Austėja ir Julija. Merginos dar nėra įkūrusios savo grupės, bet žada, jog kartu muzikuos ir ateityje.

Jos susipažino prieš trejus metus, AGATA jaunųjų atlikėjų stovyklose, o šiuo metu yra nusprendusios suvienyti jėgas bendrai muzikinei veiklai. Kiekviena iš jų kuria dainas atskirai, tačiau būsimas koncertas – jų bendro darbo su viena kitos dainomis rezultatas.

Taip pat koncerte nuskambės ir standartinių džiazo kompozicijų, portugališkos muzikos ir netgi afrikietiškų dainų – muzikantės atliks kūrinį Burkina Faso (Afrika) valstybėje kalbama kalba. Viena iš trio narių, Austėja, pažįsta keletą muzikantų iš šios šalies. „Jie mane pamokė šiek tiek šios kalbos. Man teko dainuoti su mergina iš Burkina Faso, šiek tiek įgudau šnekėti jų kalba”, – prisimena ji.

Visos muzikantės su muzika susipažino dar vaikystėje ir lig šiol gyvena meile jai. Vilkaviškietė Justė ir kaunietė Austėja studijuoja su muzika susijusias specialybes Vilniuje, o juodkrantietė Julija – Kaune. Jas taip pat galima pamatyti scenoje su kitais šalies muzikantais. Pavyzdžiui, Justė dažnai koncertuoja su žinomu Lietuvos bardu Andriumi Kulikausku.

Žiūrovų skaičius – ribotas

Muziejaus erdvė yra nedidelė – joje koncertą gali stebėti tik iki 70-ies žmonių. Vietas rezervuotis galima paskambinus į muziejų numeriu 8 383 45424. Su tuo pačiu bilietu bus galima apžiūrėti ir muziejų kartu su gidu. Koncerto pradžia – 20 val.

Šis koncertas bus ketvirtasis iš ciklo „Dangaus šviesuliai”. Jį organizuoja Lietuvos atlikėjus ir muzikos leidėjus vienijanti asociacija AGATA, taip siekdama pristatyti publikai naujosios kartos Lietuvos atlikėjus, užaugusius kasmetinėse AGATA meistriškumo stovyklose.

Prieš tai trijuose didelio publikos susidomėjimo sulaukusiuose „Dangaus šviesulių” koncertuose grojo akordeonistas Tadas Motiečius, sesės kanklininkė ir smuikininkė Lina ir Rasa Žilinskaitės bei džiazo kvartetas R.A.D.D.

Šis koncertų ciklas taip pat žymi šiemet švenčiamą 15-ąją asociacijos gimtadienį. Per 4 tūkst. narių vienijanti AGATA yra viena didžiausių asociacijų Lietuvoje.

Daugiau informacijos: pr@agata.lt

Gunaro Kakaro nuotrauka

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas