Lietuva

Klaipėdoje ir vėl suplevėsuos kaligrafijos burės

Šią savaitę menininkų grupė „Žuvies akis” ir AB „Klaipėdos laivų remonto” dukterinė įmonė UAB „Klaipėdos pilies uostas” centrinę miesto arteriją – Danės upę – ir vėl papuoš kaligrafijos kūriniais dekoruotomis burėmis.

2012 m., minint Klaipėdos miesto 760 metų jubiliejų, menininkų grupė „Žuvies akis” kartu su UAB „Klaipėdos pilies uostas”  įgyvendino unikalų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje projektą „Kaligrafija ant burių” (projekto kuratoriai: menotyrininkė Goda Giedraitytė, grafikai-kaligrafai Lidija Skačkauskaitė-Kuklienė ir Mindaugas Petrulis), kurio metu kaligrafijos kūriniai buvo eksponuoti ant specialiai pagamintų dvylikos burių Danės upėje.

Projekto idėja – jungtiniame projekte pristatyti Klaipėdos miestui svarbius elementus: uostamiestį simbolizuojančias bures ir rašto meną — buvo puikiai įvertinta miesto gyventojų ir svečių, plačiai nušviesta respublikinėje žiniasklaidoje. To pasėkoje kartu su projekto mecenatu projektą nutarta rengti kas antri metai, prailginant ekspozicijos laiką iki 3 mėnesių.

Šiemet ant burių spausdinami kaligrafijos darbai jau atrinkti (po tarptautinio konkurso) ir yra skirti svarbioms Lietuvai datoms paminėti: K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms ir lietuviškos spaudos atgavimo 110-osioms metinėms. Kartu burės prisidės prie Klaipėdos miesto savivaldybės paskelbtų Vėtrungės metų įprasminimo. Tuo tikslu dalies burių viršūnes papuoš Klaipėdos krašto vėtrungės.

Bures puoš Lietuvos, Baltarusijos, Izraelio, Danijos ir Vokietijos menininkų kaligrafų darbai. Jos ir vėl bus eksponuojamos ruože tarp „Biržos” ir „Pilies” tiltų, tačiau, atsižvelgiant į vykstantį „Pilies” tilto remontą, šiemet upėje bus inkaruoti 4 pontonai, ant kurių įtvirtinta po 2 bures. Viso upę papuoš 8 burės, atspaustos ant tentų, įtvirtintų metalo konstrukcijose, imituojančiose bures (aukštis virš vandens – 5 m, plotis 2,5 m). Dar 5 burės bus eksponuojamos ant betoninio pylimo prie Žvejų g. 2.

Burės bus leidžiamos į vandenį ir statomos krantinėje liepos 7-8 d. Kviečiame žurnalistus burių eksponavimo procesą pamatyti gyvai.

Liepos 9 d. numatomas projekto atidarymas ir spaudos konferencija (laikas ir vieta bus patikslinti).

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas