Lietuva

Jachta Vilniaus krantinėje simbolizuoja idėją “Tegyvuoja upė”

Sostinėje šią savaitę prasideda visuomeninė iniciatyva „Tegyvuoja upė”, kurios idėja yra sugrąžinti Neries ir Vilnelės pakrantes į miesto gyvenimą. Jos simboliu vienai savaitei tapo jachta, primenanti jog gyvenimas Neries upėje tampa realybe.

Akcijos metu vyks architektų kūrybinės dirbtuvės, sporto bei laisvalaikio renginiai, bus kuriamos idėjos kaip pagyvinti gyvenimą aplink sostinės upes.

Idėjos „Tegyvuoja upė” sumanytojai yra komunikacijos agentūra „Bosanova”, Vilniaus dailės akademija ir Lietuvos architektų sąjunga. Prie jos prisijungia Vilniaus miesto savivaldybė bei įvarios visuomeninės ir privačios organizacijos. Jachtą į Neries krantinę prie Karaliaus Mindaugos tilto atplukdė bendrovė „Sunday Dancers”.

„Neris, Vilnelė bei jų pakrantės yra vienos gražiausių miesto vietų. Jose gali būti šaunu ilsėtis, pramogauti ir sportuoti. Aplink upes plazda daugybė idėjų kurias verta surinkti, aptarti ir suvienyti jėgas jų įgyvendinimui. Džiugu, jog prie iniciatyvos aktyviai prisideda visuomenininkai, verlsas bei Vilniaus miesto savivaldybė”, – sako Kristinas Taukačikas, komunikacijos agentūros „Bosanova” direktorius.

Akcijos metu Lietuvos architektų sąjungoje vyks Neries upės dešinės krantinės atgaivinimo idėjų kūrybinės dirbtuvės. „Mūsų tikslas yra įgyvendinti konkrečias idėjas, suartinančias upę su miestu. Džiaugiamės, kad visuomeninės iniciatyvos sukuria dėmėsio lauką, padedantį joms virsti realybe”,- sako Lietuvos architektų sąjungos pirminkas Marius Šaliamoras.

Mintį, suvienyti baidarių ir dviratininkų marštrutus jau įgyvendina „VeloVilnius” įkūrėjas Frankas Wurft – Kulikauskas bei „Pipiro baidarės”. „Seniai svajojome, jog vilniečiai ir miesto svečiai galėtų susipažinti su Nerimi vieno žygio metu keliaudami dviračiais ir baidrėmis”,- sako VeloVilnius įkūrėjas Frank Wurft – Kulikauskas.

Visi vilniečiai kviečiami išbandyti šia pramogą birželio 18 dieną, 18val. Iš senamiesčio kelionės maršrutas drieksis paupiu iki antrojo Valakupių paplūdimio, o į Vilniaus centrą galima bus grįžti baidarėmis.

Kelis kartus per savaitę sveikatingumo draugija „TAI – ČI” kviečia į rytines sveikatingumo mankštas prie Neries.

Neries krantinės yra patrauklios ne tik dviratininkams, bet ir bėgikams. Viena iš akcijos idėjų yra sužymėti esmus, bei galimus bėgimo maršrutus ir skatinti jų tvarkymą. Bėgimo pupliarėjimą atspindi tai, jog kas tračias keliaujantis Neries krantine daro tai bėgte.

Iniciatyva „Tegyvuoja upė” vyksta iki trečiadieio, birželio 18 d. Visą informaciją apie renginius galima rasti komunikacijos agentūros „Bosanova”svetainėje www.bosanova.lt

Iniciatyvos rezultatai bus apibendrinti ir pristatyti baržoje prie Baltojo tilto, trečiadienį, birželio 18d. 19 val.

Organizatoriai tikisi, kad akcija taps tradicija ir idėjų kūryba bei įgyvendinimas taps nuolatiniu, realų pokytį kuriančiu procesu.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas