Kinija

Konfucijaus institutas kviečia į tradicinės kinų muzikos koncertus

guzheng

Netrukus turėsite unikalią galimybę išgirsti 5 kiniškus styginius instrumentus – erhu, pipa, yangqin, guzheng ir poetiškąjį guqin. Jums koncertuos Kinijos centrinės muzikos konservatorijos ir Danijos karališkosios muzikos akademijos Konfucijaus instituto dėstytojai.

Liu Xiaojing (Liu Siaodzing) Liu Xiaojing (Liu Siaodzing) pradėjo groti pipa būdama penkerių. 2000 m. ji buvo priimta į Kinijos centrinės konservatorijos pagrindinę mokyklą Pekine. Vėliau Liu Xiaojing tęsė studijas Centrinėje konservatorijoje pas profesorių Zhang Hongyan (Džang Hongjaną). 2011 m. įgijusi bakalauro laipsnį, toliau tęsė magistrantūros studijas Centrinėje konservatorijoje.

Studijų laikotarpiu Liu Xiaojing buvo apdovanota daugybe prizų bei stipendijų, įskaitant aukso medalius Tarptautiniame jaunimo konkurse 2010 m. bei Tarptautiniame kinų pipos konkurse 2011 m.

Liu Xiaojing sulaukė didžiulio pripažinimo ir atstovaudama Centrinę konservatoriją koncertavo daugelyje Kinijos, JAV ir Europos miestų.

Yangqin (jangčinas) virtuozė Song Bing (Sung Bing), – kilusi iš Mongolijos. Ji pradėjo groti yangqin būdama šešerių, mokėsi pas profesorę Liu Yuening (Liu Juening), iš pradžių KinijosYangqin (jangčinas) virtuozė Song Bing centrinės konservatorijos pradinėje mokykloje, o vėliau ir Centrinėje konservatorijoje. 2011 metais ji buvo priimta magistro studijoms į Centrinę konservatoriją ir apdovanota vardine stipendija.

Song Bing yra yangqin trio „Jasmine“ narė. Su „Jasmine“ ji koncertavo Europoje ir daugelyje Azijos šalių.

2011 m. užėmė antrąją vietą Jungtinių Amerikos Valstijų nacionaliniame muzikos konkurse jauniems profesionalams “Chinese Sound Cup“ .

1441309_661059047249452_394841225_nKiniško smuiko (erhu) virtuaozas Zhang Guoliang (Džang Guoliang) baigė magistro studijas Kinijos centrinėje konservatorijoje. Jis yra aktyvus erhu muzikos atlikėjas, kompozitorius ir mokslininkas.

Zhang Guoliang kaip solistas yra koncertavęs Nacionalinėje centrinėje operoje, “Dongfang” muzikos ir šokio trupėje ir kituose nacionaliniuose bei tarptautiniuose kolektyvuose.

Yra laimėjęs Auksinį prizą Kinijos – Korėjos – Japonijos erhu grojimo konkurse, devynių konservatorijų grupėje, ir pirmąją vietą Jaunųjų muzikų konkurse Estijoje.

Liu Ziqi (Liu Dziči), pradėjo groti instrumentu guzheng (gudžengas) būdama septynerių. Ji mokėsi pas profesorius Xia Bing (Sia Bing) ir Zhou Wang (Džou Vang) Kinijos centrinėje konservatorijoje. 2011 m. sėkmingai baigė studijas.1441237_661047867250570_1794062747_n

Liu Ziqi buvo suteiktos kelios stipendijos ir apdovanojimai, įskaitant stipendiją už nuopelnus iš Centrinės konservatorijos ir Pekino savivaldybės vardinę stipendiją studentams. Ji yra laimėjusi Kinijos „Long Yin Cup“ ir „Day Day Cup“ muzikinius konkursus.

Liu Ziqi atstovavo Kinijos centrinę konservatoriją Europoje ir Kinijoje.

Guqin (gučino) virtuozė Zhao Xiaoxia (Džao Siaosia) baigė Kinijos centrinę konservatoriją (svarbiausią šalies aukštąją muzikos mokyklą), kurioje jai dėstė žymus profesorius Li Xiangting (Li Siangtingas). Šiandien Zhao Xiaoxia pati yra Centrinės konservatorijos guqin dėstytoja.

Guqin (gučino) virtuozė Zhao Xiaoxia Ji yra laimėjusi daugybę prizų bei apdovanojimų – auksinį medalį 2007 m. Kinijos centrinės televizijos rengtame Nacionalinės instrumentinės muzikos konkurse, Auksinę lotoso taurę Antrajame Makao tarptautiniame jaunųjų muzikų konkurse ir kitus.

Ji yra koncertavusi ir skaičiusi paskaitas JAV, Vokietijojoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Australijoje, Naujoje Zelandijoje, Japonijoje, Singapūre, Honkonge.

Pastaraisiais metais, Zhao Xiaoxia, kaip solo atlikėja, dalyvavo žymaus kinų kompozitoriaus Tan Dun pasauliniame ture „Kovos menų trilogija“ ir buvo pakviesta į Tokijo Tarptautinį muzikos, Singapūro kinų meno, Vokietijos Schleswig- Holstein muzikos bei Australijos –Azijos meno festivalius.

Dėl jos rafinuoto muzikinio talento ir ypatingų instrumento, kuriuo ji groja, savybių Zhao Xiaoxia buvo pakviesta bendradarbiauti su Tokijo filharmonijos, Adelaidės simfoniniu, Singapūro filharmoijos, Kinijos filharmonijos, Šanchajaus filharmonijos ir Kinijos nacionaliniu simfoniniu orkestrais.

Jos atliekama guqin muzika skambėjo kinų filmuose „Konfucijus“, „Kelias“, „Prarastas karžygys“, daugelyje Kinijos televizijos serialų ir įvairių televizijos kanalų laidose.

Koncertai vyks lapkričio 20 d., trečiadienį, 18.00 val. Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje salėje, K. Donelaičio g. 28, Kaune ir lapkričio 22 d., penktadienį, 18.00 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje, Šv. Jono g. 12, Vilniuje.

Įėjimas laisvas.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas

Erhu, dar kitaip vadinamas „kinišku smuiku”, turi tik dvi stygas, tačiau meistro rankose ima skleisti nenusakomo grožio muziką.Erhu – vienas populiariausių tradicinių kiniškų instrumentų, naudojamų ne tik tradicinės, bet ir šiuolaikinės muzikos atlikime (jį galima išgirsti netgi grupės „Coldplay“ repertuare). Pekinas/ Dašilaro hutongas/ 2014. 05.