Indija

Surengtas penktasis klasikinio Indijos meno festivalis

Indija, sokiai

Praėjusį savaitgalį Nacionalinės M. K. Čiurliono menų mokyklos Šokio teatre Vilniuje bei Nacionaliniame Kauno dramos teatre praūžė tarptautinis klasikinio Indijos meno festivalis „Sursadhana 2013“. Gausų Indijos kultūrai neabejingų gerbėjų būrį sutraukęs renginys jau penktus metus pristatė žymiausius klasikinio šokio ir muzikos atlikėjus iš paslaptingosios Indijos bei Europos šalių.

Laukiamiausios festivalio žvaigždės – klasikinio „Kathak“ šokio atlikėja Sharmila Sharma bei vienas žymiausių savo kartos “Tablaヤ atlikėjų Sanju Sahai – sulaukė ne vieno susižavėjimo šūksnio ir džiaugsmingų ovacijų. Publika buvo ne mažiau sužavėta ir kitų pasaulyje gerai žinomų užsienio atlikėjų: Sergejus Ancupovas-Akashas pristatė itin įdomią Indijos klasikinės muzikos programą, o žavingasis prancūzas Jeanas Christophe Bonnafousas išsiskyrė iš kitų atlikdamas keletą kūrinių indiškąja bambuko fleita „bansuri”.

Festivalyje buvo gausu ir lietuviškų veidų. Pietų Indijos klasikinio šokio stiliaus „Bharata Natyam“ pasirodymą pristatė Inesa Stankevičienė, o Rytų Indijos „Odissi“ stilių – Kristina Luna Dolinina. Irina Kušelevič kartu su „Rajyashree Ramesh” scenos meno ir šokio teatro akademijos šokėjomis festivaliui buvo parengusios įdomią klasikinio Indijos šokio kompoziciją su gyva muzika. Šiam pasirodymui pritarė pirmasis sitaru Lietuvoje pradėjęs groti atlikėjas Anatolijus Lomonosovas bei kviestiniai festivalio svečiai, groję tokiais egzotiškais indiškais instrumentais, kaip tabla ar tampūra. Renginyje taip pat buvo galima pasiklausyti klasikinės Šiaurės Indijos muzikos ansamblio „Svara“.

Festivalio organizatoriai atsisveikino iki kitų metų žadėdami ir toliau puoselėti šį gražia tradicija tapusį renginį, kuris apsiniaukusį lietuvišką lapkritį kasmet nuspalvina šiltomis Indijos spalvomis bei paslaptingu šokio bei muzikos ritmu.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas

Vilniaus universiteto Orientalistikos centras švenčia 20-metį ir kviečia į jubiliejinius renginius: viešosios paskaitos Lietuvos mokslų akademijoje, tarptautinė konferencija “Orientalistika Lietuvoje: praeities refleksijos, ateities vizijos“, Azijos kino filmų retrospektyva, mados ir dizaino vakaras „INDIART“, „VU orientalistikos dienos OrDi 13“, fotografijų parodos.