Lietuva

Mirusiųjų diena – Meksikoje šventė

sm 1Ruduo, tamsu, lyja. Artėja Vėlinės. Tai – ne siaubo pasakos pradžia, juo labiau kad ne visose pasaulio šalyse šios dienos tokios niūrios kaip pas mus. Lotynų Amerikos festivalis „In Latino 2013“ siūlo pasiklausyti nuotaikingo tikro meksikiečio Arturo Soto pasakojimo apie Mirusiųjų dienos papročius jo tėvynėje.

Lotynų Amerikos kultūros festivalio „In Latino 2013“ gerbėjai spalio 22-osios vakarą kviečiami  į sostinės restoraną „Tres Mexicanos“, kur jų laukia netikėtas susitikimas su mirtimi. Altorius su vaišėmis vėlėms, cukrinės kaukolytės su mirusiųjų vardais ant kaktos, ypatinga duona išėjusiems iš šio pasaulio… Tokia atributika ir papročiai Meksikoje per Mirusiųjų dieną – „Dia de los Muertos”. O Lietuvoje? Vaišės gedint mirusiojo ir šermenys? Galbūt yra kas nors bendra tarp Meksikos ir Lietuvos? O gal požiūris į mirtį visai skiriasi? Kokie papročiai ten ir čia?

Arturo Sotto – šešiolika metų Lietuvoje gyvenantis meksikietis. Žmogus, galintis iš savo patirties perteikti nuotaikas, požiūrį į mirtį Meksikoje. A.Soto taip pat papasakos apie Mirusiųjų dienos šventimą, papročius, jų kilmę, specialiai tą dieną gaminamus valgius, o pasakojimą lydės jo parinktos fotografijos.

Meksikiečiui antrins etnologė Gražina Kadžytė – ji pasakos apie lietuviškąjį požiūrį į mirtį, atskleis pamirštas, o kai kam net nežinomas mirusiųjų dienos tradicijas Lietuvoje.

Restoranas „Tres Mexicanos” pasistengs, kad renginio svečiai susidarytų kuo autentiškesnį „Dia de los Muertos” šventimo įspūdį. Bus įrengtas ir „altorius” vėlėms, ir specialiai iškepta ypatinga meksikietiškai Mirusiųjų dienai skirta duona.

„Dia de los Muertos” (Mirusiųjų diena) su Arturo Soto ir Gražina Kadžyte – spalio 22 d. 20.00 val. restorane „Tres Mexicanos” (Tilto g. 2, Vilnius).

Renginys nemokamas.

 

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas