Ispanija

Ispanų kultūros gerbėjams – tarptautinis flamenko festivalis Vilniuje

Rugsėjo 12 d. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, vyks pirmasis Lietuvoje flamenko meno festivalis „Siento flamenco”. Renginį organizuoja kultūros ir meno projektų asociacija „G&T Promotion”.

Festivalyje dalyvaus žymiausi Lietuvos flamenko atlikėjai – Marius Zableckas ir Aurelijus Globys su savo grupėmis, Ispanijoje gyvenančio flamenko gitaristo Andriaus Masilionio ir Austrijoje reziduojančio Jono Kublicko duetas „Occo Duo”, flamenko gitaristas Eric Irens, o taip pat pasaulinio lygio gitaros virtuozas Valerio Chaqon su grupe „Magia de la Guitarra” iš Rusijos. Temperamentingus ispanų šokius atliks geriausi flamenko šokių klubai: „Tientos”, „Šok Flamenco”, „Flamenko akademija”, „Solea” ir „Flamenko.LT”. Programoje dalyvaus aktorė ir dainininkė Brigita Bublytė.

„Flamenkas – tai aistra ir temperamentas, netikėti energijos proveržiai, tai kunkuliuojantis emocijų vulkanas, kuriam neįmanoma atsispirti. Neatsitiktinai šio unikalaus ispanų liaudies meno entuziastų ir pasekėjų yra visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje“, – sako Gintaras Kamsiukas, asociacijos „G&T Promotion” valdybos pirmininkas. –

Anot G. Kamsiuko, Lietuva gali didžiuotis turėdama puikių aukšto meninio lygio flamenko artistų – gitaristų, dainininkų ir šokėjų, baigusių prestižines flamenko mokyklas šio meno tėvynėje Ispanijoje, ir sėkmingai koncertuojančių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

“Artistai pristatys ne tik specialiai festivaliui parengtas, meistriškai surepetuotas programas, bet ir kaitins publiką spontaniškomis improvizacijomis. Flamenkas atveria neribotas galimybes improvizacijoms ir muzikiniams eksperimentams, – teigia G. Kamsiukas.

Flamenko menas nuolat vystosi ir kinta, dėl to egzistuoja daugiau nei 50 skirtingų jo stilių. Koncertinėje programoje bus galima susipažinti su populiariausiais flamenko stiliais, pajusti visas šio kerinčio meno spalvas ir niuansus.

Renginio pradžia – 19 val.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas