Keliautojų pasakojimai

LAIMĖS ŠALIS NEPALAS

nepal_mountain

Patys laimingiausi žmonės gyvena tarp aukščiausių pasaulio kalnų – Nepale. Jūs patys tuo galėsite įsitikinti, jei kada atvyksite. Būdos gimtinėje viskas kvėpuoja išlaikyta ramybe.

Daugelį metų išlikęs uždaras išoriniam pasauliui, Nepalas išlaikė savo pirmykštę santvarką. Čia sunku rasti penkių žvaigždučių viešbutį ir kurorto sąlygas, tačiau įspūdžių ir nuotykių tikrai netrūksta.

Nepalo šiaurinėje pusėje driekiasi didžioji Himalajų ketera, žymi Everesto, Annapurnos, Manaslu viršukalnėmis. Daugiau nei 40 proc. šalies teritorijos yra virš 3000 metrų jūros lygio. Atitinkamai, Nepalą vadinašalimi, kurioje stūkso aukščiausi pasaulyje kalnai.

nepal_landscape

Ttrekingas Himalajuose – puiki galimybė savo akimis pamatyti aukščiausius pasaulio kalnus, susipažinti su vietinių gyvenimo būdu ir aplankyti vienuolynus, pasislėpusius tarp kalnų. Trekingas – kalnų žygis, nereikalaujantis specialios įrangos (virvės, ledkirčiai ir pan.) ir specialaus fizinio pasirengimo. Populiariausi trekingų maršrutai – „Bazinė Annapurnos stovykla“, „Žygis aplink Annapurną“, „Bazinė Everesto stovykla“. Įvertinus tai, kad žygių metu bagažą neša samdomi nešikai, vakarais ilsimasi specialiai nakvynėms pritaikytuose namukuose, kur siūlomi tradicinės virtuvės patiekalai, lengvais pasivaikščiojimais minėtų žygių nepavadinsi.

 

Aktyvaus poilsio mėgėjus traukia kalnų upės Himalajuose. Raftingas Nepale – unikali galimybė pajausti naujus, aštrius įspūdžius ir iš arti susipažinti su gamtos grožybėmis. Raftingo trukmė gali būti nuo kelių valandų iki kelių savaičių. Visa būtina įranga suteikiama vietoje. Gyvenime nelaikę irklo, gali drąsiai rinktis plaukimą Trizuli upe, o aštrių pojūčių mėgėjai papildomą adrenalino dozę gali gauti Kali Gandaki upėje.

quest_nepalas

 

Nacionalinis parkas Čitvan – vieta, kur galima geriausiai pailsėti nuo ekstremalių pojūčių, bet ir nenuobodžiauti. Šis parkas turistų įvertintas trečia vieta pagal populiarumą po kalnų žygių ir Katmandu slėnio. Šalis gali didžiuotis Čitvan parku, kuris yra vienas geriausių parkų Azijoje, išsidėsčiusiu lygumoje. Čia viena iš nedaugelio vietų pasaulyje, kur laukinėje gamtoje galima pamatyti Bengalų tigrą, indų raganosį, senovine valtimi pasiplaukioti upėje, kur pilna krokodilų, išsimaudyti su drambliais.

Nepalas

 

Nepalas siūlo ne vien tik gamtos grožybes. Kultūrinio, architektūrinio bei istorinio paveldo pėdsakus gali sutikti ant kiekvieno kampo. Plati ekskursinė programa leidžia pasinerti į kitą epochą. Sostinė Katmandu – vienas iš nuostabiausių ir paslaptingiausių pasaulio miestų, apsuptas žaliuojančiomis kalvomis ir sniego dengtomis viršukalnėmis. Čia net 5 UNESCO pasaulio paveldo objektai su retu induizmo ir budizmo mišiniu, kurių niekur kitur pasaulyje negalima išvysti. Katmandu yra šimtai šventyklų ir vienuolynų. Visa tai leidžia Katmandu vadinti vienu iš pasaulio piligrimystės ir turizmo centrų.

nepalas1

Laikas Nepale prabėgs nejučia, o kur dar šuoliai žemyn galva nuo kabančio tilto, skrydžiai parasparniu saulei tekant, dramblio maudymas ir laimės pojūtis.

 

Lika Nepaltime

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas