Keliautojų pasakojimai

Įdomiausi dalykai, kuriuos galima nuveikti Maroke

Cloudy day in Atlas Mountains, Morocco, Africa

Apie Maroką tikriausiai girdėjote ne kartą, visgi kelionė į Maroką jums gali pasiūlyti daug daugiau, tad pristatome dar šešis dalykus, kurie jus gali sudominti ir kuriuos galbūt norėsite įtraukti į savo kelionės planą.

1. Užsiimkite banglenčių sportu Atlanto vandenyne

Marokas jau ilgą laiką vilioja ekstremalaus vandens sporto mėgėjus prie savo Atlanto vandenyno krantų. Ypač populiarus metas užsiiminėti banglenčių sportu – žiemą. Taip yra todėl, kad bangos šiuo metų laiku yra pačios geriausios, o vandens ir oro temperatūros vis dar pakankamai aukštos. Populiariausias banglentininkų miestas yra Taghazoute – šiek tiek į šiaurę už Agadiro. Taghazouto miestelyje rasite nemažai viešbučių ir visą gausybę banglenčių ir ekstremalaus sporto reikmenų parduotuvių. Kadangi žiemą šio miesto populiarumas – tiesiog neišmatuojamas, tai reikėtų iš anksto pasidomėti, ar viešbučiuose yra vietos.

Banglenčių sporto mėgėjai taip pat mėgsta Essaouira miestą, kadangi čia yra vienas iš geriausių šalies paplūdimių, tačiau bangos nėra tokios stabilios kaip Taghazoute. Visgi, jeigu norite išmėginti banglenčių sportą pirmą kartą, Essaouira jums gali būti net gi geresnis variantas.

Kiteur

2. Raskite tobulą ramybę Majorelle soduose

Majorelle sodai Marakešo mieste jus nustebins itin retais augalais, šviesiomis spalvomis ir nepriekaištinga ramybe. Šie botanikos sodai yra apie 30 minučių kelio pėsčiomis nuo Marakešo medinos (senamiesčio). Įdomu, kad Majorelle sodų pavadinimas kilo iš prancūzų tapytojo Jacques Majorelle – šis menininkas, gyvenęs Marakeše nuo 1919, sukūrę tokį įmantrų sodų dizainą, kuriuo dabar kiekvieną dieną mėgaujasi tūkstančiai žmonių. 1980 metais šie sodai buvo restauruoti Pierre Berge ir Yves Saint Laurent dėka. Šalia rasite ir įspūdingą muziejų, skirtą islamistiškam menui. Įdomu ir tai, kad Yves Saint Laurent, padėjęs atstatyti šiuos nuostabaus grožio sodus, čia ir palaidotas – 2008 metais jo pelenai išbarstyti po visą sodą.

Jardin Majorelle

3. Žygiuokite per Aukštąjį Atlasą

Atlaso kalnai apima daugiau nei 2,500 kilometrų. Žygiai šiais kalnais suteiks jums neišdildomų įspūdžių, tuo labiau, kad eidami kalnais galite nueiti iki pat kaimyninės šalies – Tuniso. Visgi, pati įspūdingiausia žygio vieta turėtų būti Jebel Toubkalas (tai aukščiausia vieta visoje Šiaurės Afrikoje). Ši vieta siekia net 4,167 metrų aukštį! Dauguma žygių startuoja nuo Imlilo, kuris yra maždaug apie valandą kelio automobiliu nuo Marakešo. Galima žygiuoti visus metus, tačiau rekomenduojama tai daryti balandį arba gegužę. Čia rasite daugybę apgyvendinimo vietų, o žygiuoti leidžiama ir be gido, tačiau, labai patartina tai daryti su juo.

Žygiuodami, įspūdingų vaizdų pamatysite ir Ourika slėnyje – čia atsiveria nuostabus vaizdas į Ourikos upę ir vietinius berberų kaimelius. Slėnis pasibaigia Setti Fatmoje, kurioje pamatysite žymiuosius septynis krioklius.

4. Apsistokite Riadoje

Riada – tai tradicinis marokietiškas namas. Dabar daugelis viešbučių laikosi būtent tokio dizaino, o kiekvienas keliautojas, norintis įsilieti į šalies kultūrą, nieko geresnio ir nerastų. Dauguma riadų yra Feso bei Marakešo centre ir senamiestyje, tad čia apsistoję, jūs būsite pačiame veiksmo centre. Sąžininga būtų pasakyti, kad riados yra ne tik gražios – tai yra tiesiog tradicinės architektūros šedevrai. Dviaukščiai kambariai ir kiekvienos riados centre esantis jaukus fontanas – vieni iš pagrindinių akcentų. Taip pat, riadose apsistoti verta ir dėl to, kad čia rasite erdvų ir puikiai po dienos karščio bangų atgaivinantį baseiną. Turbūt neįmanoma įsivaizduoti geresnės vietos jūsų povestuvinės kelionės romantikai išpuoselėti, kadangi pusryčius kiekvieną rytą galėsite valgyti ant riados stogo, iš kurio atsivers patys gražiausi minaretų ir skersgatvių vaizdai.

Innenhof eines alten Riads in Fes, Marokko

5. Slidinėkite Maroko kalnuose

Be abejo, į Afriką retai kas važiuoja būtent slidinėti, tačiau Aukštojo Atlaso kalnai turi jums daug ką pasiūlyti, todėl tokios galimybės neatmeskite. Oukaimeden miestelyje, kuris yra apie 75 kilometrus nuo Marakešo, galėsite tai padaryti sausio ir vasario mėnesiais, kuomet kalnus dengia geras sniego sluoksnis.

Oukaimeden mountain

6. Apsilankykite Hassano II-ojo mečetėje Kasablankoje

Dažniausiai, keliautojai apsistoja Kasablankoje vos vienai nakčiai. Ką gi, jeigu ir jūs neketinate daug laiko praleisti šiame mieste, tai turite pamatyti bent jau tai, dėl ko Kasablanka vertinama kaip stulbinančios architektūros centras. Hassano II-ojo mečetė Kasablankoje buvo pastatyta per penkis metus, o prie jos kūrimo prisidėjo 6000 tradicinių Maroko amatininkų. Supainiotos ir sudėtingos mozaikos, akmeninės ir marmurinės grindys, didingos kolonos parodo architektų, kūrusių šią mečetę, genialumą. Tai pati didžiausia mečetė visame pasaulyje – joje sutelpa daugiau nei 100 000 tikinčiųjų.

Mosque of hassan II and the sea

Tadas Klimaševskis

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas