Keliautojų pasakojimai

Kelionė – žygis į Slovakijos Tatrus visai šeimai!

Image00013

Aukštieji Tatrai – kalnai vidurio Europoje, vakarų Karpatų aukščiausia dalis. Jie iškilę alpinės kalnodaros metu, sudaryti iš granito ir klinties, skirstomi į Aukštuosius (šiaurėje) ir Žemuosius (pietuose). Tatrų kalnai – Slovakijos ir Lenkijos pasienio ruožas. Tik 1/5 Tatrų dalies priklauso Lenkijai, 4/5 Slovakijai, kurioje kalnai užima beveik 40 tūkst. ha. Aukštųjų Tatrų masyvas, nusidriekęs iš rytų į vakarus 65 km., rytuose apsuptas Belianske, vakaruose – Zapadne Tatrų.

Čia daugiau nei 15 viršūnių siekia 2500 m. Aukščiausios Tatrų viršūnės:*Gerlachovskij štit – 2654 m, *Gerlachovska veža – 2642 m, Lomnickij štit – 2634 m, Ladovy štit – 2634 m ir t.t. Todėl neveltui šie kalnai yra praminti „Mini Alpėmis”. Aukštieji Tatrai – nacionalinis parkas, kuriame saugomas kalnų grožis (kalnai, kriokliai, upeliai, ežerai), gyvūnija ir augalija. Todėl čia ypač ribojama žmonių veikla. Šie kalnai atviri ir prieinami visiems. Sėkmingai keliauti gali tiek vaikai, tiek solidaus amžiaus žmonės. Nereikia būti patyrusiam kalnuose, kad galėtumėte tvarkingais ir saugiais takai įkopti į viršūnes ar pereiti perėjas, nes šie kalnai tarsi mokykla -pasiruošimas važiuoti ir pažinti kitus kalnus. Kopdami į kalną pabuvosime miške (vyrauja eglės ir maumedžiai), kalnapušių zonoje, alpinėse pievose, pasieksime sniegynus ir akmenuotas viršūnes. Visą kelią lydės upeliai, kriokliai ir kalnų ežerai.

Keliaujame po 5-10 val. per dieną, grupelėmis po 10-14 žmonių. Pusryčius ir vakarienę verdame patys, pietaujame kalnuose. Maršruto sudėtingumas parenkamas pagal grupės galimybes. Žygio pradžios vietą pasiekiame traukinukais arba autobusais. Žygio metu nešamės nedideles kuprines su pietumis, pinigine, šiltesniais rūbais, skraiste nuo lietaus. Kasdien nakvoti grįžtame į kempingą. Miegame palapinėse, nameliuose arba viešbutyje.

Slovakijos Tatrai

Kelionė į Aukštuosius Tatrus – tai žygių į kalnus mokykla bei pasiruošimas kitų kalnų pažinimui!

1 diena

Susipažinsime su kempingu. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Vakare atvykstame į šiaurinės Slovakijos Aukštuosius Tatrus. Susipažįstame su kempingu Tatranec (dušai, prausyklos, virtuvėlė, tualetai ir kt.) ir ruošiamės žygiui. Įsikuriame, statome palapines, tvarkomės asmeninį ir bendrą turistinį inventorių. Už papildomą mokestį yra galimybė apsigyventi viešbutyje arba nameliuose (reikalingas išankstinis užsakymas agentūroje). Nakvynė kempinge.

2 diena

Aklimatizuosimės prie krioklio. Nuo kempingo pėsčiomis keliaujame į Tatranską Lomnicą. Tatranska Lomnica – žinoma Aukštųjų Tatrų kalnų slidinėjimo gyvenvietė, įsikūrusi 850 m aukštyje. Dar 1892 m. čia buvo pastatyta pirmoji sanatorija. Šiandien šiame miestelyje gausu viešbučių, privačių pensionų, čia įkurtas Tatrų nacionalinio parko muziejus, galima apžiūrėti dvi XX a. pradžioje statytas bažnyčias. Toliau keliaujame Maly Skryty Vodopad (1233 m) krioklio link. Einame iki Rainerova Chata – seniausios trobelės Slovakijos Aukštuosiuose Tatruose (XIX. a. vid.). Jos įkūrėjas J. J. Rainer manė, kad palengvins turistų žygius, kai kalnuose būna blogas oras. Leidžiamės į Stary Smokovecą. Važiuojame traukiniu į Tatranską Lomnicą. Iš čia – į kempingą. Nakvynė kempinge.

Image00007

3 diena

Keliausime upės kanjonu. Žygis „Slovenskij Raj“ nacionaliniame parke. Traukiniu važiuojame į Popradą (672 m, 55000 gyventojų). Vykstame į Letanovce. Žygis Hornad upės kanjonu. Įspūdingi vaizdai, uolos, olos, išvartyti medžiai, upės kanjono vingiai, šaltinių vanduo, grandinės, grotelės, laipteliai, kabantys tiltai. Žygio pabaigoje yra galimybė išsimaudyti vėsioje kalnų upėje. Vakare autobusu ir traukiniu grįžtame į kempingą. Nakvynė kempinge.

4 diena

Kilsime į perėją. Žygis Štrebske Pleso rajone. Štrebske Pleso miestelis yra 1355 m aukštyje, jame 350 gyventojų. Prasideda nuostabus maršrutas į Mlynicką Doliną. Pasiekiame krioklį Skok (25 m aukščio). Palypėję aukščiau, matysime viršūnes: Satan (2421 m), Štrybski štit (2381 m), Velek Soliskom (2412 m), ežerus Kozie ir Capie. Pakylame į perėją Bystro Sedlo (2314 m). Esant geram orui atsiveria nuostabus vaizdas. Keliaujame žemyn. Važiuojame į kempingą. Nakvynė kempinge.

slovakojos tatrai

5 diena

Grožėsimės stalaktitais ir stalagmitais. Ryte vykstame į Tatranska Kotlina miestelį. Aplankome požeminį urvą Belianska jaskyna. Nukeliavę juo 1100 m stebime stalaktitus ir stalagmitus, požeminius ežerėlius. Vykstame įVrbov miestelio terminius baseinus arba Poprad vandens parką. Maudomės, pasivaikščiojame po miestą. Poilsis. Grįžus į kempingą – laisvas laikas. Galima vakaroti prie laužo.Dėmesio! Liepos ir rugpjūčio mėnesiais vykstančiose kelionėse bus galimybė plaustais plaukti Čiorny Dunajec upe (Peninų nacionalinis parkas), kuri teka pačiu Lenkijos-Slovakijos pasieniu. Plaukiant iš abiejų pusių supa nuostabaus grožio vaizdai. Nakvynė kempinge.

6 diena

Kopsime šlaitu. Žygis į Priečne perėją. Vykstame į Stary Smokovec ir einame iki Zamkovskio trobelės. Tai viena iš dažniausiai lankomų trobelių Aukštuosiuose Tatruose. Ji pastatyta 1943 m. Nuo Zamkovskio trobelės takas veda nuostabaus slėnio viduriu ir Maly Studeny upelio pakrantėmis. Žingsniuojant siauru taku maloniai nuteikia ant akmenų krintančio vandens šniokštimas, sodrus pušų kvapas. Čia yra ir Teryho trobelė, pastatyta 1899 m. Čia patogu šiek tiek pailsėti, atsigerti ypatingo skonio kalnų arbatos, paragauti kopūstų ar česnakų sriubos. Toliau keliaujant Velka Studena Dolina į Priečne balną tenka kopti gan stačiu šlaitu, laikantis prie uolų pritvirtintų grandinių. Ne vienam tai yra rimtas išbandymas, reikalaujantis nemažai drąsos ir atidumo. Tačiau viršūnėje atsiveria nuostabus gamtovaizdis, matosi du slėniai. Einant šiuo taku netgi vasarą galima rasti sniego. Velka Studena slėnyje yra net 26 ežerai. Einame trobelės Zbojnicka link. Ji pastatyta 1907 m., tačiau tuomet akmenine trobele paprastai naudojosi tik medžiotojai ir joje buvo tik vienas kambarys. Trobelė keletą kartų buvo sudegusi. Šiandien Zbojnicka trobelėje vėl galima apsilankyti, prie krosnies išsidžiovinti drabužius, skaniai užkąsti ar apžiūrėti Tatruose gyvenančių gemzių fotografijas. Grįžtame į kempingą. Nakvynė kempinge.

Image00012

7 diena

Šturmuosime viršūnę. Ryte vykstame traukiniu į Štrebske Pleso miestelį. Kopiame į vieną įspūdingiausių Aukštuosiuose Tatruose esančių kalnų Krivan (2494). Gamtos mylėtojų šis kalnas išrinktas pačiu gražiausiu šalyje. Neveltui kiekvieno slovako vienas iš gyvenimo tikslų – pasiekti Krivan viršūnę. 2005 metais visos šalies balsavimu nuspręsta kalno atvaizdą kaldinti euro centų monetose. Žygis vyksta markiruota trasa, čia kalnų trobelių nebus. Pajusime, kad kalnas išties didingas ir nepaliestas žmogaus. Viršūnės “šturmavimas” primena filmuose matytus vaizdus, dažnai tenka lipti ir keturiomis, patirti ekstramalių pojūčių. Tačiau pasiekus viršūnę jausmas nuostabus. Kadangi Krivan labiausiai į vakarus nutolusi Aukštųjų Tatrų viršūnė, vaizdas į visas puses stulbinantis. Keliaujame žemyn. Vakare traukiniu grįžtame į kempingą. Nakvynė kempinge

8 diena

Kelionė namo. Ryte keliamės tvarkomės turistinį inventorių ir autobusu keliaujame per Slovakiją, Lenkiją. Vakare pasiekiame Lietuvą. Pirmas sustojimas Alytuj, antras Kaune ir trečias Vilniuje.

Slovakijos Tatrai

Į kainą įskaičiuota:

• kelionė patogiu autobusu;

• 7 nakvynės kempinge;

• bendras inventorius;

• grupės ir kalnų vadovo paslaugos;

• ekskursinė programa.

Pastabos:

• papildomos išlaidos Lenkijoje ~ 30 zlotų;

• bilietai keltuvui, traukinukui ir autobusui ~ 30 eurų;

• maistui ~ 60 Lt.

• dėl sveikatos draudimo prašome teirautis papildomai;

• objektų lankymo tvarka ir bilietų kainos gali keistis.

• *plaukimas Dunajeco upe – 40 Lt

Trukmė: 8 d. kelionė / 6 d. žygiai

Kaina: 700 Lt. 

Data: 2014.08.16-08.23

Teirautis: kalnai@ditma.lt, tel. nr. (85) 262 7887, mob. +370 618 23877, www.ditma.lt

DĖMESIO! Nepamirškite į kelionę pasiimti asmens dokumento, galiojančio ne trumpiau nei 3 mėnesius.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas