Čekija

Auksinė gatvelė Prahoje (Zlatá ulička)

Zlata_ulicka1

Foto: Maros Mraz

Ši siaura ir trumpa gatvelė, pavadinta XVII a. čia gyvenusių auksakalių garbei, – viena vaizdingiausių Prahoje. Palei vieną skersgatvio pusę stovi maži, ryškiai dažyti nameliai, kurie buvo įmūryti tiesiai į pilies sienos arkas. Jie buvo pastatyti XVI a. pradžioje dvidešimt keturiems Rudolfo II pilies sargybiniams. Po šimto metų čia atsikraustė auksakaliai ir pertvarkė namelius. XIX a. rajonas labai nusmuko ir virto Prahos vargšų ir nusikaltėlių lušnynu. XX a. viduryje likę nuomininkai buvo iškeldinti ir rajonas restauruotas pirmykšte dvasia. Daugelyje namelių įrengtos parduotuvės, kur pardavinėjamos knygos, Bohemijos stiklas ir kiti suvenyrai turistams, kurių niekad nestinga siaurame skersgatvyje.

auksine gatvele

1905 m. atvirukas

Auksinėje gatvelėje gyveno keli garsūs rašytojai, tarp jų Nobelio premijos laureatas poetas Jaroslavas Seifertas ir Franzas Kafka, su seserimi 1916-1917 m. keletą mėnesių apsistojęs name Nr.22.

kafka

Pavadinimas žadino vaizduotę ir atsirado legendų, neva gatvelė buvo pilna alchemikų su burbuliuojančiais distiliavimo aparatais, besistengiančių pagaminti auksą Rudolfui II. Tačiau iš tikrųjų alchemikų laboratorijos buvo įrengtos Vikarska skersgatvyje, tarp Šv.Vito katedros ir Parako bokšto.

auksine gatvele1

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas