Airija

Šiaurės Airija – ne tik emigracijos kryptis

Image00013

Turbūt smarkiai nesuklysiu sakydama, kad daugeliui iš mūsų, išgirdus žodį “Airija” visų pirma iškyla asociacijos su emigracija, nekvalifikuotus darbus čia dirbančiais tautiečiais, pilnais „Ryanair“ lėktuvais ir amžinu lietumi. Abejoju, kad dažnas planuoja keliones į šią šalį, jeigu joje neturi šeimos narių, giminaičių, draugų ar šiaip pažįstamų. Mano manymu, Airija lietuvių akyse yra kiek nepelnytai nuvertinta. O be reikalo!  Atrodo, taip lengvai pasiekiama („Ryanair“ lėktuvai iš Lietuvos į Dubliną skrenda kasdien), tai galėtų būti puiki ir populiari atostogų kryptis. Kodėl? O kodėl gi ne?

Juk ne visi yra atostogų prie viešbučio baseino mylėtojai. Tikiu, jog tarp mano skaitytojų yra tų, kurie pasyvų gulėjimą prie jūros be graudulio gali iškeisti į pasivaikščiojimą kalnais; šurmuliuojantį paplūdimio barą – į mažą restoranėlį su močiutės rakandais vos kelias dešimtis gyventojų turinčiame kaimelyje štai ten, ant uolos skardžio; popiečio bokalą šalto alaus – į puodelį juodos arbatos su pienu, maloniai šildantis kur nors prie židinio. Būtent tiems skaitytojams ir yra skirtas šis įrašas. Su jais noriu pasidalinti vienos vėjuotos dienos akimirkomis, kuomet dangus protarpiais grasino lietumi, vėjas kėsinosi nupūsti nuo paviršiaus, o gražūs vaizdai prieš akis neleido nustoti šypsotis.

Image00001 Image00002 Image00003 Image00004 Image00005 Image00006 Image00007 Image00008 Image00009 Image00010 Image00011 Image00012 Image00014 Image00015

Visą dieną važinėjome su draugu, stabteldami gražiausiuose gamtos kampeliuose, atrasdami vis kažką naujo ir netikėto. Aš džiaugiausi ryškiomis spalvomis ir kontrastais (ankstyvą rudenį man jie patys gražiausi!), o draugas džiaugėsi matydamas besidžiaugiančią mane.

Pastaroji viešnagė Šiaurės Airijoje užtruko gerokai trumpiau nei planavau, viena koja aš jau Lietuvoje. Palieku šią šalį jausdamasi dėkinga, kad turėjau puikią galimybę pakeliauti, pamatyti, paragauti ir daug patirti. Jei anksčiau Airija niekada nebuvo pakliuvusi į mano svajonių kelionių sąrašą, tai dabar, draugų paklausta patarimo, turbūt pasiūlysiu: “O ką manai apie atostogas Šiaurės Airijoje?“.

P.S.  nuotraukos darytos  Knockagh Monument apžvalgos aikštelėje, iš kur matosi Belfastas ir Belfasto įlanka; The dark Hedges bukų alėjoje; prie Kimbane pilies ir Carrickfergus miestelio prieplaukoje

Vaida ;)

gyvenugerai.wordpress.com

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas