Etno virtuvė

Bankoko gatvės

Image00015

Tailandas ir gatvės maistas – tai vienas nuo kito neatsiejami žodžiai, kone sinonimai. Neįsivaizduoju Bankoko be šimtų maisto vagonėlių, prekystalių su išdėliotais neaiškias patiekalais, plastikinių kėdučių tiesiai ant šaligatvio ar netgi kelkraščio, nublukusiomis plastikinėmis staltiesėmis dengtų išlankstomų stalų ir gausybės kvapų. Iš pradžių tai stebina (“-Kaip tai galima valgyti?”), bet vėliau pati savimi netiki, kad vedama smalsumo nori paragauti tų keistenybių vis daugiau ir daugiau. Jei paklaustumėte, ar valgydama gatvėje iš vežimėlių nebijau apsinuodyti, tai sakyčiau, kad ne. Praeitą vasarą per šešias savaites, praleistas Tailande, maistu apsinuodijau tik kartą, ir tai po vakarienės gražiame restorane, užsisakius picą.

Kviečiu pasivaikščioti kartu su manimi po Bankoką ir pasidairyti, kaip atrodo eilinė diena šio didmiesčio gatvėje. Galbūt ne viskas skanu, ne viskas kvepia, ne viskas traukia, bet viskas tikra ir įdomu.

Image00001 Image00002 Image00003 Image00004 Image00005 Image00006 Image00007 Image00008 Image00009 Image00010 Image00011 Image00012 Image00013 Image00014

Jei lankysitės Tailande, drąsiai siūlyčiau pradžiai ( kol įsidrąsinsite) rinktis pad thai ( kepti makaronai su bambukų ūgliais, daržovėmis, vištiena arba krevetėmis pasirinktinai), karius ( Green/Red/Yellow/Masaman curry. Pastarasis su žemės riešutais, turintys alergiją, turėtų būti atsargesni. Pasiprašykite ir ryžių, jie dažniausiai būna neįskaičiuoti), užkandžiams spring roll’sus ( daržovės, suvyniotos į ryžių lapus ir skrudintos aliejuje. Labai super su saldžiu čili padažu), desertui neprašausite su blynais (Thai pancake arba kitaip roti. Jeigu restorane užsisakysite paprastų „pancake“, gausite sintetinių, paprastų , neskanių blynų) arba vaisiniais kokteiliais, kurie ten tiesiog dieviški. Skanaus!

Vaida;)

gyvenugerai.wordpress.com

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas