Italija

Lankytinos Pizos vietos

La Torre di Pisa

Torre_di_Pisa

Pizos svyrantis bokštas – vienas iš žymiausių statinių pasaulyje. Kartu su Pizos katedra, krikštykla ir kapinėmis sudaro Campo dei Miracoli esantį kompleksą. 1173 m. Bonanno Pisano pradėjo bokšto statybas, kurios tęsėsi iki XIV amžiaus. Pizos bokštas svirti pradėjo po penkerių metų, dar pirmajame statybų etape, mat dirvožemis, kuriame vyko darbai, pasirodė esantis netvirtas (pirmieji trys aukštai pakrypo 0,5 laipsnio į šiaurę). Prabėgus šimtmečiui darbų ėmėsi Giovanni di Simone ir Giovanni Pisano, kurie pastatydino dar tris bokšto aukštus, o šis pakrypo 0,5 laipsnio į pietus. 1360–1370 m. bokšto statyba buvo baigta. Dabartinis cilindro formos bokšto aukštis – 54,5 m, jis sveria 14 tonų, šešis jo aukštus juosia kolonados, o viršuje įrengta varpinė – septyni varpai, skambantys tam tikra nata, iki kurios veda 296 laipteliai. Visi norintys gali užlipti į bokštą, tačiau vasaros metu čia nutįsusios ilgos eilės. Beje, renkant šiuolaikinio pasaulio stebuklus buvo pasiūlyta ir Pizos bokšto kandidatūra.

Il Duomo di Santa Maria Assunta

Duomo_di_Siena

Foto: Luca Aless

Pizos katedra yra vienas iš svarbiausių Toskanos regiono romaninio meno pavyzdžių ir buvusios turtingos ir galingos Pizos jūrų respublikos simbolis. Katedros statybos prasidėjo 1063-aisiais (pagal Pizos kalendorių tuo metu buvo 1064-ieji metai) vadovaujant architektui Buscheto, kuris sujungė romaninius architektūros elementus su normanų, bizantiečių, ankstyvųjų krikščionių ir arabų statybos tradicijomis, taip sukurdamas originalų stilių. Beje, tais pačiais metais prasidėjo ir Venecijos katedros perstatymo darbai, tad du jūriniai miestai konkuravo, kuris sukurs gražesnį kulto pastatą. Tai, ką dabar mato turistai – Buscheto ir daugybės vėlesnių pakeitimų rezultatas, pribloškiantis ir stulbinantis ne tik išore, bet ir interjeru.

Duomos aikštė ir Pizos bokštas įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Il Battistero di Pisa

Pisa Baptistry

Foto: Blorg

Dar vienas Campo dei Miracoli pastatas – krikštykla, kurios statybos prasidėjo 1153 pagal architekto Diotisalvi projektą. Tai – didžiausia krikštykla Italijoje. Dauguma fasadą puošiančių skulptūrų sukūrė žymieji Nicola Pisano ir jo sūnus Giovanni. Originalus krikštyklos kūgio formos kupolas (tačiau dažnai sakoma, kad toks sprendimas buvo pasirinktas dėl lėšų trūkumo).

Il Camposanto Monumentale di Pisa

Foto: Sailko

Pizos kapinės – pasak legendų, šventa vieta, mat čia esančią žemę kryžiuočiai atgabeno iš pačio Golgotos kalno, netoli Jeruzalės. Teritorijoje buvo rasta etruskų ir romėnų pėdsakų, vėliau čia buvo laidojami patys žymiausi ir iškiliausi Pizos miestiečiai. Patys garbingiausi gaudavo vietas centrinėje dalyje, romėniškuose sarkofaguose. Mažiau nusipelnę atguldavo šoninėse sienose įrengtose arkose.

I Lungarni di Pisa

Lungarno,_Pisa_-_middle_bridge

Foto: Daderot

Arno upės pakrantės Pizoje – iš tiesų įspūdingos ir viliojančios romantiškiems vakaro pasivaikščiojimams. Čia akį traukia senieji puošnūs pastatai, tiltai, bažnyčios ir aikštės. Na, o kiekvieną birželį Arno pakrantės kviečia į nepaprastą šventę – Luminara di San Ranieri. Tai Pisos globėjo San Ranieri garbei rengiama šventė, kurios metu abiejuose upės krantuose esantys pastatai pasipuošia tūkstančiais švieselių, rengiama regata, o ant miesto tiltų vyksta istorinis „Gioco del ponte“ (liet. Tilto žaidimas), kurio metu dvi priešininkų komandos traukia vežimą.

unseentuscany.com

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas