Keliautojų pasakojimai

Bankokas: plaukiojantis turgus

img_3753

Galvoju, kada aš pirmą kartą išgirdau apie Damnoen Saduak plaukiojantį turgų?… Ne taip ir seniai, iš tikro. Prieš nepilnus 2 metus Havajuose sutiktas Chris pasakojo apie plaukiojantį turgų Tailande, o aš tada klapsėjau ausimis, ir tikrai nešmėstelėjo mintis, kad sąlyginai greitai pati ten lankysiuosi. Plaukiojantys turgūs populiariausi Tailande, Indonezijoje ir Vietname. T.y. regione, kuriame gyvenvietės išsidėsčiusios palei kanalus, ir vandens transportas vaidiną svarbią rolę kasdieniame žmogaus gyvenime. Wikipedia sako, kad prekyba plaukiojant valtimis – tai tradicinis prekybos būdas Pietryčių Azijoje.  Šiandien be menkiausios abejonės tai yra tik gražus bandymas atvaizduoti tą, kas galbūt būdavo senovėje. Šiandien tai tik šou, skirtas minioms turistų. Prekeiviai dailiai išsidėlioja valtyse suvenyrus, vaisius, daržoves, saldumynus, gėrimus, kai kas netgi kepa, verda savo valtyje maistą. Tuo tarpu turistai plaukia kanalu, derisi, vis tiek daugybę kartų permokėdami perka, ko reikia, ir ko ne. Likusi dalis turistų viską kruopščiai apžiūrinėja, filmuoja ir fotografuoja. Visi laimingi, visi patenkinti. Visiškai turistinė atrakcija. Šiaip dažniausiai laikau save keliautoja, o ne turiste, tačiau vykstant į Bankoką labai norėjau į Damnoen Saduak, vieną populiariausių pasaulyje plaukiojantį turgų. Ir neteiskit, neklauskit kodėl, kai puikiai žinojau, jog ten viskas netikra. Visi mes kartais tiesiog norime ir tiek.:) Siūlau ir jums užmesti akį, kaip tai atrodo. Kai kuriais kadrais ir pati didžiuojuosi:Dimg_3598img_3558

cats-horz1

Po pasiplaukiojimo po turgų ir greito fotoaparato mygtukų spragtelėjimo duotu laisvu laiku laukė plaukimas kanalais į kaimą. Ooo, vargeli, kaip ten žmonės gyvena… Tai tikrai tokia vieta, kaip per žinias yra tekę matyti. Šneku apie tuos reportažus, kai Tailande liūčių sezono metu būna baisūs potvyniai, apsemia tas bakūžes, pastatytas ant polių virš vandens, o žmogeliams tenka pasiimti ožkas ir ant stogo užsikorus laukti, kol kas nors atplauks išgelbėti. Plaukiojant kanalais tikrai nuoširdžiai stebėjausi, kaip taip žmonės gali gyventi… Matyt, dar per mažai pasaulio mačiau, jei vis dar kelia nuostabą žiūrint, kaip kažkas prausiasi tuose nešvariuose kanaluose su šiukšlynais krantuose, kokia baisi netvarka aplinkui, kokiose varganose lūšnose gyvena… O žinot, kas išvis keisčiausia? Tie žmonės neatrodo nelaimingi. Jie gyvena savo gyvenimus, gražiai šypsosi ir mielai mojuoja turistams. Hm, kažin kaip ilgai lietuviai šypsotųsi, jei po jų kiemą kasdien plauktų šimtai žioplių?…:)

catsii-horzkj img_3541 img_3645 img_3647 img_3648 img_3684 img_3845 img_3874 img_3878

Plaukiojantis turgus – įdomi atrakcija tiems, kas anksčiau nieko panašaus nėra matę. Ten tikrai nerastumėte nieko, ko negalėtumėte nusipirkti bet kur kitur, tačiau rastumėte unikalią vietą gražioms nuotraukoms ir daug šypsenų. Tą tikrai galėčiau garantuoti;) Manau, tai bus viena iš nedaugelio turistinių atrakcijų šios kelionės metu, tad galiu ramia sąžine dėti pliusiuką. Mačiau:)

Smagiai pasituristavus –

Jūsų Vaida;)

gyvenugerai.wordpress.com

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas