Keliautojų pasakojimai

Būtinų daiktų sąrašas keliaujantiems automobiliu

driving_in_the_uk

Taigi kiekvienas, ruošdamasis kelionei, turi asmeninį kelionei būtinų daiktų sąrašą atsižvelgiant į būsimos kelionės tikslą ir metų laiką, tačiau daugumos keliautojų pagrindiniai šio sąrašo punktai daugmaž sutampa. Aprašysiu mums būtinų kelionei daiktų sąrašiuką.

Vanduo. Net jeigu ir kasdien neišgeriate žmogui per parą reikiamo kiekio vandens, keliaujant automobiliu vandens reikia gerti daug ir dažnai, nes dėl automobilio salone cirkuliuojančių oro srovių greičiau džiūsta vairuotojų ir keleivių oda, burnos gleivinė, ima perštėti skruostus. Ypač vasarą, kuomet už lango didelis karštis, o viduje pilnu pajėgumu veikia oro kondicionierius. Ilgai važiuojant vingiuotais kalnų keliais jautresnius žmones pradeda pykinti, vanduo taip pat padės jums išvengti šio nepatogumo.

Užkandžiai. Visuomet geriau užkandžių nusipirkti iš anksto dideliame prekybos centre, nei vėliau juos pirkti už dvigubą kainą pakelės degalinėse. Juo labiau čia jūs nerasite to, ko norite, o tik tenkinsitės tuo, kas yra. Gerai suplanavus iš anksto, užkandžius galima pasidaryti gaivius, su daug daržovių, neužkemšančius organizmo, o tuo tarpu sustojus degalinėje pasirinkimas beveik aiškus – čipsai ir šokoladas.

GPS Navigatorius. Automobilio navigatorius labai supaprastino didelių miestų kirtimą ir sumažino galimybę susipykti su bendrakeleiviais. Jums tereikia nepamiršti atsinaujinti savo žemėlapių bent kartą metuose ir tuomet navigatorius jūsų tikrai nepaves. Užteks nustatyti kelionės tikslą ir laikytis balsu sakomų nurodymų. Šiais laikais žmonės pilnai išsiverčia su mobiliąjame telefone esančia navigacijos programėle, bet šias geriau naudoti tik netoli namų, ilgoje kelionėje daug praktiškesnis daiktas yra atskiras navigatorius. Pagrindinis patarimas, tai kaskart sustojus ir ilgesniam laikui paliekant automobilį, atjungti navigatorių, nuimti jo laikiklį ir viską paslėpti taip, kad nesimatytų per automobilio langus.

Šlapios servetėlės. Jos nepakeičiamas pagalbininkas užkandžiaujant apsivalyti rankas, pavalyti išteptą automobilio salono vietą ar ekstra atveju panaudoti vietoje tualetinio popieriaus.

Tualetinis popierius. Na, kad nereiktų pakelėj nuo medžių plėšyt lapų…

Pirmosios pagalbos vaistinėlė. Ją reikėtų ne tik nepamiršti įsidėti, bet ir pasitikrinti ar viduje nėra vaistų pasibaigusiu galiojimu. Daugiau apie kelionines vaistinėles skaitykite čia.

Kaklo pagalvėlė. Tuo metu kai nevairuojate, labai sveika valandėlę nusnūsti ir leisti pailsėti akims nuo įtempto žiūrėjimo į kelią, o kad miego metu nenutirptų kaklas. puikiai pagelbės kaklo pagalvėlė, kurią galite įsigyti daugelyje prekybos centrų ir degalinių.

Palapinė ir miegmaišiai. Net jeigu ir kelionės pabaigoje laukia užsakyti apartamentai su baseinu ant jūros kranto, vistiek verta turėti palapinę ir miegmaišius automobilyje. Šie daiktai puikiai pravers, jei netyčia sugestų automobilis, atsidurtumėte milžiniškoje nejudančioje automobilių spūstyje ar bet kuriuo kitu atveju, kuomet laiku pasiekti kelionės tikslo tampa nebeįmanoma. Tada nebrangiai galite apsistoti arčiausiai esančiame kempinge ir patogiai išsimiegoję, pilni jėgų sekančią dieną sugrįžti į kelią.

Akiniai nuo saulės. Tiek keliaujant saulės nušviestais keliais pietuose, tiek sniegynais šiaurėje – akiniai nuo saulės apsaugos jūsų akis ir neleis joms pervargti.

Mėgiamos muzikos. Atsibodus klausyti pakeliui pagaunamų radijo stočių arba keliaujant kalnuotose vietovėse, kur jos nepasiekia, jūsų mėgstamos muzikos rinkinukas išlaikys gerą atmosferą automobilyje.

Fotoaparatas arba video kamera. Fotoaparatą ar video kamerą keliaujant visuomet geriausia laikyti po ranka, nes patys įspūdingiausi nuotykiai dažnai nutinka netikėtai ir jau nebebūna laiko kuistis bagažinėje ieškant fotoaparato, kad įamžintum būtent tą nuotaiką.

Žibintuvėlis su elementais. Kelionėje daug dažniau nei atrodo prireikia žibintuvėlio su elementais – naktį ruošiant stovyklavietę kempinge, krapštinėjant pakelėje sugedusį automobilį ar tiesiog norint greičiau automobilio bagažinėje rasti reikiamą daiktą. Jei jau nutinka taip, kad neturite pasiėmę žibintuvėlio, tam galima panaudoti mobiliojo telefono blicą. Tiesiog nustatykite telefoną filmavimo režimu ir pasišvieskit, o po visko nepamirškit ištrinti nelabai įdomaus vaizdo įrašo.

Įtampos keitiklis. Norėdami kelionės metu naudotis nešiojamu kompiuteriu, DVD filmų grotuvu ar kitu elektronikos prietaisu, turėtumėte įsigyti įtampos keitiklį, kurį tereikia įjungti į cigarečių uždegiklio lizdą.

Mini dujinė viryklė. Apsistojus kempinge ne visuomet rasite virtuvėlę su visais jai priklausančiais atributais, tad šiuo atveju puikiai pasitarnaus turistinė dujinė viryklė. Net nakvojant toli nuo civilizacijos gamtos apsuptyje geriausiai rytą praskaidrina karštos kavos puodelis ir bliūdelis sriubos. Tad šis daiktas, nors įrašytas paskutinėje vietoje, iš tikrųjų yra vienas svarbiausių kiekvienoje ilgesnėje ar trumpesnėje kelionėje.

Daugiau patarimų keliaujantiems automobiliu skaitykite čia.

Na ir pagrindinis, pats svarbiausias geros kelionės garantas, nuo kurio labiausiai priklausys ar jūsų kelionė bus tikrai smagi, nuotaikinga ir nepamirštama –  Gera kompanija… 

autoturistai.eu

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas