Keliauk su knyga

Kuršiai. Genties kultūra laidosenos duomenimis

Leidykla: Lietuvos nacionalinis muziejus

Kuršiai – viena iš baltų genčių, susiformavusių apie VI a. dabar yra dviejų valstybių teritorijoje: šiaurvakarinės Lietuvos dalyje ir Latvijos Kuršo pusiasalio vakarinėje dalyje. Kataloge parodyta genties kultūra kapų įkapių komplektais, lobiais – aukomis, apeiginiais dirbiniais ir kasdienės buities reliktais iš piliakalnių bei gyvenviečių.

Katalogui sudaryti 4 topografiniai kapinynų žemėlapiai, aprašyta 101 žinomas kuršių laidojimo paminklas Lietuvoje ir Latvijoje. Kataloge pateikti 166 kapų laidosenos aprašai, 49 kapų tyrinėjimų brėžiniai. Viso šiame kataloge įtraukta 2390 eksponatų. Katalogas iliustruotas 175 spalvotomis kapų įkapių nuotraukomis, 77 nespalvotomis archeologijos paminklų ir tyrinėjimų vaizdų nuotraukomis.

Tai trečioji knyga iš baltų genčių archeologijos ciklo. Ji prieinama ir aktuali plačiam skaitytojų ratui ne tik Lietuvoje ir Latvijoje, bet ir plačiau Europoje. Kataloge pateiktų archeologinių radinių didžioji dalis skelbiama pirmą kartą. Kuršių gentis iki šiol nėra susilaukusi atskiro leidinio jos istorijai bei kultūrai nušviesti.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas