Keliauk su knyga

Drakono alsavimas: Honkongas, Kinija, Tibetas

 Autoriai: Raimondas Dikčius, Goda Juocevičiūtė
Leidykla: Versus aureus

Raimondo Dikčiaus ir Godos Juocevičiūtės knygos „Drakono alsavimas: Honkongas, Kinija, Tibetas“ pasirodymas – įvykis Rytų tyrinėjimo ir kelionių literatūroje. Tai pirma lietuvių kalba parašyta knyga, kuri pateikia itin plačią pažintį su Centrinės Azijos ir Tolimųjų Rytų kultūromis. Ją sudaro trys skyriai: „Kvepiantis uostas“, „Vidurio valstybė“ ir „Pasaulio stogas“.

Gausiai nuotraukomis iliustruotos trilypės knygos temos – įvairios ir spalvingos, tik keletas iš jų: šiuolaikinės gatvės mados, vietiniai valgymo įpročiai, senieji Pekino hutongai ir Šanchajaus dangoraižiai, erotika ir doros supratimas kinų visuomenėje, žmonių kasdienybę persmelkę prietarai ir daoizmo filosofija, kinų astrologija, čanbudizmo raida, Tibeto budizmo paslaptys ir tradicinė kinų medicina.

Remdamiesi daugiamete kelionių patirtimi ir per nuodugnias Azijos studijas sukauptomis žiniomis, autoriai Goda Juocevičiūtė ir Raimondas Dikčius supažindina mus su įdomiausiomis regiono vietovėmis, skverbiasi į vietos gyventojų mąstymo vingius, siekia paaiškinti mums neįprastą, keistu atrodantį rytiečių elgesį.

Pasakojimų apie Kiniją bei Tibetą ir praktinių patarimų mozaika dėliojama be vakariečiams būdingo eurocentristinio požiūrio, kartu griaunami krikščioniškame pasaulyje įsivyravę nepagrįsti mitai apie Aziją. Autoriai ironiškai aprašo ir pernelyg susireikšminusius pseudorytietiškų tradicijų gerbėjus ir neadekvatų jų požiūrį į Azijos kultūras.

„Šiais laikais Kinija kiekvienam norinčiam pasiekiama, net Tibetas tapo prieinamas, tačiau objektyvios informacijos pas mus yra palyginti mažai, todėl apie tuos kraštus vis dar sklinda visokios pasakos ir, švelniai tariant, keistos teorijos, kurios priimamos be jokios  kritikos kaip itin rimtos, nenuginčijamos tiesos. Tą miglą ir norėjome išsklaidyti. Knygoje atskleidžiame ne tik Azijos šviesiąsias puses, bet ir problemas, šešėlius, kurie paprastai slepiami arba nutylimi“, – sako knygos autoriai. Keliaudami ir rašydami, jie stengiasi sujungti žurnalistinį pastabumą bei humoru persmelktą savitą rašymo stilių, tyrinėtojišką pradą ir akademinėje aplinkoje įgytas žinias.

Rašytojas R. Dikčius ekspedicijas po Kiniją ir Tibetą rengia nuo 1992 m. Jis yra tradicinės kinų medicinos žinovas. Į šios, kelių tūkstantmečių senumo medicinos sistemos subtilybes ne vienerius metus gilinosi Pekine ir Luojange. R. Dikčius jau dvidešimt metų užsiima tradicinėmis kinų psichofizinėmis praktikomis, be to, Pekine įšventintas budistu.  Jaunosios kartos spaudos žurnalistė G. Juocevičiūtė Vilniaus universitete įgijo žurnalistikos ir rytotyros specialybes, ekspedicijose po Kiniją ir Tibetą dalyvauja nuo 2002-ųjų.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas