JAV

Lobių „medžioklės aistra”

Autorius Forrestas Fennas (Forrest Fenn)

Leidykla: One Horse Land & Cattle Co.

Visiems kam nesvetima nuotykių dvasia Nuotykių ieškotojas, avantiūristas, milijonierius, „Fenn Galleries” meno galerijų tinklo įkūrėjas Forrestas Fennas (Forrest Fenn) metė iššūkį siūlydamas rasti jo paslėptą lobį – brangenybių amerikietis sudėjo į skrynią ir paslėpė kalnuose, esančiuose į šiaurę nuo Naujosios Meksikos (New Mexico) valstijos Santa Fė (Santa Fe) miesto.

F. Fenno gyvenimo istorija beveik tokia intriguojanti kaip ir žymaus kaubojaus – archeologo Indianos Džounso (Indiana Jones). Paskutinę mįslę F. Fenas nusprendė užminti savo memuaruose – „Medžioklės aistra” („The Thrill of the Chase”). Pasak jo skrynioje paslėptos auksinės monetos, aukso grynuoliai, senovinės gyvūnų statulėlės, ispaniškas XVII a. auksinis  žiedas su smaragdu, apyrankė su turkio karoliukais, 1898 m. surasta JAV Mesa Verdės nacionaliniame parke (Mesa Verde National Park), safyrai, rubinai, deimantai bei daugybė kitų brangenybių. Spėjama, kad šio lobio vertė yra apie 2 miln. JAV dolerių.

Knygoje autorius paliko devynias užuominas, padėsiančias aptikti lobį, jos slypi F, Fenno biografijoje ir jo sukurtoje poemoje. F. Fenno teigimu paėmus į rankas knygą pirmiausia būtina perskaityti 24 eilučių poemą, tuomet pačią knygą, o tada vėl poemą. Anot jo, to turėtų pakakti, nes knyga parašyta eiliniam amerikiečiui, turinčiam pikapą, šešis vaikus, neseniai praradusiam darbą, žmoną ir besiilginčiam nuotykių.

Skeptikams, teigiantiems, jog lobis yra prasimanytas, norint pasipelnyti iš parduotų knygų, turtuolis atrėžia, kad už visos už knygas gautas lėšas skiria sergantiems vėžiu, kurie negali susimokėti už gydymą.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas