Etno virtuvė

Istorinė Lietuvos virtuvė

lietuvos kulinarinis paveldasDr. Rimvydo Laužiko knyga „Istorinė Lietuvos virtuvė. Maistas ir gėrimai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ (Briedis, 2014) – bene pirmasis bandymas sistemiškai rašyti apie istorinę Lietuvos virtuvę.

Istorikas, archeologas, prodekanas ir t.t.  R. Laužikas jau senokai ne tik domisi istorine kulinarija bet ir gamina. Knygoje bene bandoma atrasti, kas tie nacionaliniai mūsų patiekalai, ką valgė, gėrė mūsų protėviai. Autorius taip pat siūlo 60 autentiškų ir šiuolaikinei virtuvei pritaikytų patiekalų receptų.

Knygoje siekiama suderinti istoriją ir kulinariją, autoriaus istorinius tyrinėjimus su jo pomėgiu gaminti. Greta publicistiniu stiliumi aprašomos gastronominės kultūros istorijos, pateikiami ir  rekonstruoti bei šiuolaikinei virtuvei pritaikyti receptai.

Istorinė Lietuvos virtuvė. Maistas ir gėrimai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ – tai unikalus leidinys apie LDK virtuvę, kuriame, remiantis istoriniais dokumentais, senomis kulinarinėmis knygomis, ikonografiniais šaltiniais ir archeologiniais tyrimais, išplečiamos Lietuvos kulinarijos paveldo ribos.

Jis administruoja Lietuvos kulinariniam paveldui skirtą tinklaraštį kulinarinispaveldas.blogspot.com

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas