Istorijos labirintai

Žydiškasis Vilnius: nuo lokaliosios iki translokaliosios istorijos

Žydiškasis Vilnius: nuo lokaliosios iki translokaliosios istorijosLapkričio 7 d.  Vilniaus universiteto Istorijos fakultete Freiburgo Universiteto Antropologijos profesorė Anna Lipphardt pristatys savo knygą „Vilne, on the post-Shoa practices of memory  communities in Vilnius, New York, and Jerusale“. Vokiečių antropologė, siekdama išsiaiškinti, kaip išgyvenusieji Holokaustą ir tie, kurie anksčiau emigravo iš Vilniaus, perkėlė žydiškojo Vilniaus atmintį į naujus kontekstus, ir kaip tai sąveikavo su sovietiniu, amerikietiškuoju ir Izraelio socialiniais kontekstais, vykdė išsamų tyrimą šiose vietovėse. Po šio pristatymo vyks diskusija apie prof. Lipphardt translokaliosios istorijos tyrimo metodo svarbą besivystantiems žydų istorijos tyrimams Lietuvoje.

Anna Lipphardt yra Freiburgo universiteto (Vokietijoje) Kultūros antropologijos/ Folkloristikos instituto profesorė. 1994 – 2000 metais atlikusi tyrimus, ji turi nemažai patirties tarpdisciplininių metodų taikyme, gilinasi į mobilumo, atminties ir tarptautinių tinklų kūrimo sąryšius.

Knyga, kurią pati jos autorė prof. Anna Lipphardt pristatys Vilniaus universitete Lapkričio 7 d., yra paremta jos daktaro disertacija (vokiečių k.). Jos translokaliosios bendruomenių istorijos metodika šioje knygoje pritaikoma žydiškojo Vilniaus lokaliosios atminties analizei. Ši knyga – tai svarbus žingsnis, vedantis į platesnį supratimą apie tai, kaip žydiškojo Vilniaus atmintis buvo perkelta į translokalųjį dėmenį.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas