Istorijos labirintai

Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių istorija

Liublino unija Lietuva LenkijaLapkričio 7 d. 17 val. Signatarų namuose (Pilies g. 26, Vilnius) bus pristatyta knyga „Lietuvos ir Lenkijos diplomatiniai santykiai 1938-1940 metais”.

Knyga yra bendras Lietuvos istorijos instituto ir Lenkijos tarptautinių santykių instituto projektas, kurį, parėmus Lietuvos mokslo tarybai, realizavo dr. Algimantas Kasparavičius ir dr. PaweBas Libera. Chronologiškai ji apima vieną dinamiškiausių ir prieštaringiausių Lietuvos ir Lenkijos santykių atkarpą: Antrojo pasaulinio karo išvakares ir jo pradžią. Rinkinyje, kurį sudaro beveik 300 dokumentų, skelbiami daugiausia originalūs istoriniai šaltiniai iš įvairių Lietuvos ir Lenkijos archyvų. Publikuojami dokumentai atskleidžia ne vieną intriguojantį politinės istorijos faktą, perteikia autentišką laikmečio dvasią, politikos bei diplomatijos vertybes ir organizavimo principus, leidžia nuosekliau ir giliau pasekti dviejų kaimyninių valstybių tarpusavio santykius, jų painią dinamiką tarptautinės krizės akivaizdoje.

Renginyje dalyvaus dr. PaweBas Libera (Lenkijos istorijos institutas), dr. Algimantas Kasparavičius (Lietuvos istorijos institutas), dr. Česlovas Laurinavičius (Lietuvos istorijos institutas), prof. Algis Kasperavičius (Vilniaus universitetas).

 

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas