Keliauk su knyga

Knygos apie partizanų Katliorių šeimą pristatymas

Aukštuolių ąžuolai, Partizanai, keliauk su knyga, Sigita Narbutaitė-Lipovienė, quest.lt 2013 m. spalio 17 d., ketvirtadienį, 16 val. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F, Vilnius) vyks Sigitos Narbutaitės-Lipovienės knygos „Aukštuolių ąžuolai“ pristatymas. Renginyje dalyvaus knygos autorė Sigita Narbutaitė-Lipovienė, rašytoja Loreta Jastramskienė, prof. Ona Voverienė, prof. Algirdas Ažubalis, Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Istorinių tyrimų programų skyriaus vedėja Edita Jankauskienė. Koncertuos liaudies muzikos ansamblis „Kankleliai“.

„Aukštuolių ąžuolai“ yra trečioji gydytojos Sigitos Narbutaitės-Lipovienės knyga. Anksčiau pasirodė „Gyvenimas Liepų alėjoje“ (2003) ir „Arti… Už Atlanto“ (2004). Pirmojoje knygoje aprašyta dramatiška autorės šeimos istorija Lietuvą okupavus Sovietų Sąjungai, o antrojoje pasakojama apie išeivių iš Lietuvos pasiaukojamą darbą Tėvynei.

„Aukštuolių ąžuolai“ – tai istorija apie Aukštuolių kaimo ūkininkų Boleslovo ir Onos Katliorių šeimą, užauginusią dešimt vaikų ir tapusią didvyriškos šeimos, pasipriešinimo metais kilusios ginti Tėvynę, simboliu. Į partizanų gretas stojo šeši broliai Katlioriai, o jų sesuo Apolonija tapo partizanų ryšininke. Penki broliai žuvo. Vienintelis gyvas likęs Teodoras, kaip ir sesuo, buvo įkalintas sovietų lageryje. Tėvai ir jaunesnės seserys, praradę namus, slapstėsi. Tragiškam šios šeimos likimui ir skirta Sigitos Narbutaitės-Lipovienės knyga. Autorė rėmėsi Katliorių, juos pažinojusių žmonių pasakojimais, savo prisiminimais ir archyviniais dokumentais.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas