Bulgarija

Bulgariškas baklažano ir paprikos paštetas

bulgarinafood

Iš esmės bulgarų virtuvė yra slaviška, tačiau jaučiama ir turkų, graikų bei Viduriniųjų Rytų ir mažiau italų, Viduržemio jūros bei vengrų kulinarijos įtaka.

Jie valgo tai, ką užaugina. Svarbiausia taisyklė – maistas privalo būti šviežias, o stebinti turėtų ne patiekalų sudėtingumas, bet jo sudedamųjų dalių harmonija. Štai kodėl šios šalies žmonės valgo sezonišką maistą, ne itin riebiai. Keptos, troškintos, virtos, marinuotos ir raugintos daržovės – vienas iš svarbiausių valgių. Pavasarį senos daržovės pakeičiamos ryžiais arba makaronais, tačiau „sausasis etapas“ trunka kelis mėnesius. Tol, kol laukuose išdygsta nauja žalumynų porcija.

Ką valgo bulgarai?

Salotas – Shopska salotos (pomidorai, agurkai, paprikos, svogūnai ir tarkuotas baltas sūris), agurkų ir jogurto (Snezhanka), morkų ir kopūstų, pupelių, bulvių, žalumynų salotos.

Įdarytas daržoves – kopūstai, paprikos, pomidorai, svogūnai.

Sūrius – labai populiarus daugelio patiekalų ingredientas baltas sūdytas sūris „sirene“. Šis sūris panašus į graikišką fetą, tik daug sūresnis.

Sriubas – šaltos, populiariausia tarator, tai šalta agurkų ir česnako sriuba su jogurtu. Taip pat karštos, tokios kaip „žvejų“ sriuba, sriuba su vištiena ar grybų sriuba.

Karštuosius patiekalus – musaka – bulvių ir maltos mėsos sluoksniuotas apkepas; gyuvetch – orkaitėje keptas daržovių troškinys. Kebabtse – ant iešmo kepta malta mėsa su priekoniais. Kiti grilyje kepti mėsos valgiai. Banitsa – tradicinis bulgarų pyragas su filo tešla ir įvairiais įdarais.

Saldumynus – chalva, šokoladinis Garash pyragas, baklava, įdaryti obuoliai ar kiti vaisiai su sirupu, turkiški saldainiai.

Gėrimus – įvairūs vietiniai vynai; kiti alkoholiniai gėrimai (rakia, mastika, menta); labai mėgstama kava, jos Bulgarijoje galima rasti įvairiausių skonių.

Baklažano ir paprikos paštetas

Sudedamosios dalys:

• 1 baklažanas (750 g)

• 2 nuluptos ir ant grotelių apkeptos vidutinio

dydžio žaliosios paprikos

• 3 nulupti ir susmulkinti vidutinio dydžio, tvirti, bet prinokę pomidorai

• 2 nulupti ir ketvirčiais supjaustyti pomidorai papuošimui

• 4 valgomieji šaukštai aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejaus

• 3 valgomieji šaukštai raudonojo vyno acto

• 3 valgomieji šaukštai smulkintų petražolių

• 2 valgomieji šaukštai smulkinto česnako

• Druska ir juodieji pipirai

pastetas_1

Paruošimas:

Iškepkite baklažaną: persmeikite jį šakute 3 ar 4 vietose, padėkite ant kepimo skardos 10 cm atstumu nuo šilumos šaltinio ir kepkite maždaug 20 minučių, retkarčiais apversdami. Suvyniokite baklažaną 5 minutėms į drėgną audeklą, paskui nulupkite odą. Perpjaukite baklažaną į dvi dalis, susmulkinkite ir sutrinkite į vientisą tyrę. Lygiai taip pat sutrinkite nuluptas ir pakeptas paprikas.

Sumaišykite abi tyres į paštetą. Šaukštas po šaukšto į jį supilkite alyvuogių aliejų ir actą. Smarkiai maišykite mediniu šaukštu tol, kol tyrė taps vienalytė. Sudėkite susmulkiną pomidorą, petražoles, česnaką, druską ir pipirus. Maišykite toliau, kol masė taps vientisa. Jei reikia, įdėkite dar prieskonių ir palikite mišinį visiškai atvėsti. Patiekite lėkštėje kaip užkandį arba užtepkite ant duonos riekelės ir patiekite kaip aperityvą.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas