Etno virtuvė

Kaip pasigaminti lydytą sviestą

Lydytas sviestas

Sviestą sudėti į indą, pastatyti ant mažos ugnies ir iš lėto lydyti, iki visas išsileis ir praskaidrės. Tuomet nugraibyti putas, sviestą perkošti per drobę į akmens puodą ir maišyti jame šaukštu, kol sutirštės.

Virėja – praktiškas šeimininkėms vadovas. Leidimo metai – 1934 Kaunas – Marijampolė; 285 psl; “Dirvos” bendrovės leidinys

 Lydytas sviestas Ghi

Sudedame sviestą į vidutinį, storu, bei sunkiu dugnu puodą ir kaitiname ant vidutinės ugnies, kol užverda. Kai į paviršių iškyla baltos putos, ugnį sumažiname. Retkarčiais pamaišome, kad neprisviltų. Neuždenkite puodo dangčių, nes reikia išgarinti vandenį. Po 15 – 20 min. sviestas pakvips spragintais kukurūzais ir pasidarys auksinės geltonos spalvos.

Susidariusi balta putelė sukietėja ir nusileidžia ant dugno. Iškritę pieno tirščiai rusvai pageltonuota, pasklinda specifinis kepintų riešutų kvapas ir tada iš karto nuimame nuo viryklės. Neperkaitinkite, kad tirščiai neprisviltų.

Leidžiame lydytam sviestui ghi truputį atvėsti, kol taps šiltu ir atsargiai perkošiame lydytą sviestą į sausą molinę puodynę, uždengtą drobe, ar kelis kartus sulenkta marle. Nuosėdas išmetame.

Neuždengę atvėsiname iki kambario temperatūros. Vėliau uždengiame, apsaugodami nuo drėgmės. Imdami iš puodynės sviestą ghi naudokite tik sausą šaukštą, nes patekęs vanduo sudarys sąlygas daugintis mikrobams ir sugadins sviestą.

Iš 1kg sviesto apytiksliai gauname 800gr lydyto sviesto ghi.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas