Ekstremali zona

Ispanijoje uždrausta skraidyti wingsuit kostiumais

Prancūzijos Monblano Šamoni miestelis seniai traukia ekstremalaus sporto entuziastus. Bet tarp adrenalino mėgėjų populiarėjantis skraidymas kostiumu su sparnais buvo uždraustas. O tai kelia aistrų.

Beveik du mėnesius Monblano Šamoni gyventojams šiurpą kėlė drąsuolių, vilkinčių specialius kostiumus su sparnais, ryžtas su parašiutais šokinėti nuo Breveno uolos.

Jų nuogąstavimai nebuvo nepagrįsti – praėjusią savaitę miestelį sukrėtė tragedija. 38 metų norvegui Jonui Inge Hovdai, užsiėmusiam ekstremaliu sportu, leidžiantis nuo Breveno uolos neišsiskleidė parašiutas. Vyras žuvo.

Kitą dieną po nelaimės Monblano Šamoni meras uždraudė kostiumus su sparnais. Tačiau toks jo sprendimas sukėlė diskusijų audrą – kaip turėtų būti vertinami ekstremalaus sporto pavojai?

Į prieštaraujančiųjų merui pusę stojo netgi žuvusio norvego brolis.

Valdžia pabrėžia, kad draudimas yra laikinas. Jis nustos galioti, kai bus priimtos skraidymo kostiumu su sparnais taisyklės, tenkinsiančios ir ekstremalus, ir vietos gyventojus. Tačiau kol kas nežinia, kada tai pavyks padaryti.

Šokinėjimas su specialiu kostiumu yra gana nauja ekstremalių šuolių, vadinamų „B.A.S.E. jumping”, atšaka. Šios veiklos entuziastai parašiutu šokinėja nuo pastatų, tiltų, antenų, uolų.

Vilkintieji kostiumu su sparnais šoka nuo aukštos vietos, dažniausiai iš lėktuvų arba sraigtasparnių, rečiau – nuo uolų, ir palyginti ilgai sklendžia oru. Tuomet išsiskleidus parašiutui nusileidžia ant žemės.

Liepos pabaigoje žuvusio minėto J.I.Hovdos brolis Tore pasakojo, kad velionis sportu susidomėjo prieš penkiolika metų.

Ekstremalūs šuoliai buvo visas jo gyvenimas. Jis tiesiog negalėjo nustoti to daryti”, – pasakojo T.Hovda.

Nepaisant brolio žūties, T.Hovda nemano, kad sportas turėtų būti uždraustas.

„Žmonės turi šokinėti, jeigu jie nori tai daryti. Būtų neteisinga jiems tai uždrausti”, – tikino norvegas.

Tačiau nemažai pasaulio vietų šis ekstremalus sportas vis dėlto jau uždraustas. Tarp jų – ir JAV nacionaliniuose parkuose.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas