Argentina

Startavo trisdešimt penktasis „Dakaro ralis“

Šeštadienį, sausio 5 d. startavo ilgai lauktas trisdešimt penktasis „Dakaro ralis“, kuriame savo jėgas nusprendė išbandyti ir trys lietuviai: motociklų klasėje – Gintautas Igaris, o automobilių klasėje – Benedikto Vanago ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas.

Iš viso po techninės komisijos prie starto linijos stojo 183 motociklai, 38 keturračiai, 153 automobiliai ir 75 sunkvežimiai. Iš viso 449 transporto priemonės leidosi į daugiau nei 8000 km nusidrieksiantį ir dvi savaites truksiantį Dakaro ralio maratoną.

Ralio startas  paskelbtas šį šeštadienį Peru sostinėje, Limoje. Pradžioje ralio dalyviai turės įveikti Peru bekeles, vėliau Dakaro ralio maršrutas persikels į Argentinos dykumas ir galiausiai sausio 20 d. finišuos Čilės sostinėje, Santjage. Pirmą kartą ralio istorijoje su dykumomis lenktynininkai susidurs jau pirmosiomis ralio dienomis.

 „Amaury Sport“ organizuojamas kasmetinis „Dakaro ralis“ iki šiol vykdavo pietų Europos ralio trasose, Afrikos (dažniausiai šiaurės) (iki 2007 m.) kalnuose bei dykumomis. Nuo 2009 m. „Dakaro ralis“ vyksta Pietų Amerikos žemyne. Rengiamas nuo 1978 m. Dalyviai pagal transporto priemones suskirstyti į motociklų, keturračių, automobilių ir sunkvežimių kategorijas. Dėl politinių priežasčių ir karinių konfliktų Afrikoje ralio trasos neretai lenktynių eigoje keisdavosi, buvo atsisakoma dalies etapų.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas