Ekstremali zona

Pirmą kartą Lietuvoje – šuolis su guma iš oro baliono

BIG-52679

Iš karto po Joninių, Lietuvos padangę pakuteno pirmą kartą istorijoje atliekamas šuolis. Iš 2,3 km aukštyje skrendančio oro baliono buvo atliktas šuolis su guma, po to šuolininkas atsikabino nuo gumos ir nusileido ant žemės su parašiutu. Tokiu būdu Lietuvoje buvo atliktas šuolis su guma iš rekordinio aukščio.

Rekordo herojai

„Šios avantiūros idėja kilo dar praėjusiais metais, tačiau šuolio detalių derinimas ir dalyvių paieškos užtruko, – kalba šuolį organizavusios įmonės LaisvalaikioDovanos.lt rinkodaros vadovė Vaida Sindaravičiūtė. – Kadangi Lietuvoje šuolių su guma entuziastų nėra, ekstremalaus šuolio dalyvių teko ieškoti kaimyninėje Latvijoje. Siguldoje jau 22-ejus metus šuolius su guma organizuoja Bungee.lv komanda, jie sutiko įgyvendinti mūsų ekstremalų projektą“.

Bungee.lv komanda šuoliui su guma iš oro baliono delegavo Ingus Augstkalns, kuris nuo 2005 m. yra profesionalus parašiutininkas, atlikęs daugiau nei 700 šuolių, o nuo 2011 m. atlieka šuolius su parašiutu nuo kalnų ir pastatų. Tokių šuolių savo sąskaitoje turi virš 100. Šuolius su guma latvis atlieka jau 10 metų, tad šis šuolis iš oro baliono jo neišgąsdino: „Jaučiuosi puikiai! Kada kylam vėl?“, – po skrydžio šmaikštavo Ingus.

BIG-52581

Rekordinį skrydį oro balionu atliko „Orobalionai.lt“ komanda, turinti 14 metų skraidymo patirties. Šie ekstremalių iššūkių nebijantys oreiviai jau ne kartą džiugino Lietuvą savo išskirtiniais skrydžiais: jiems priklauso absoliutūs skrydžio atstumo (334 km be nusileidimo), trukmės (9,21 val.) ir aukščio (10 064 metrai) Lietuvos rekordai, jie pilotavo oro balioną, iš kurio iššoko 10 parašiutininkių bei su šiuo skrydžiu pretenduoja į dar vieną Lietuvos rekordą.

Prisidėti prie šio neeilinio įvykio Lietuvoje nutarė ir viena didžiausių mūsų šalyje veikiančių kompanijų AB „Kauno Grūdai“. Šį kartą kompanijos oro balioną rekordiniam skrydžiui į dangų kėlė Artūras Kukštys, oreivystėje esantis nuo 2011 m. „Esu praleidęs apie 200 valandų ore, tačiau šis skrydis oro balionu išsiskiria iš kitų. Tai išbandymas net savo srities profesionalams“ – prieš skrydį kalbėjo oro baliono „Kauno Grūdai“ pilotas Artūras.

BIG-52788

Kylam – šokam –  leidžiamės!

Avantiūros dalyviai gražų birželio 25–osios vakarą rinkosi Molėtų aeroklube. Lengvas 15 km/val. vėjelis ant žemės ir giedras dangus iš anksto pranašavo puikų skrydį ir sėkmingą šuolį.

19 val. prasideda pasiruošimo darbai: prie oro baliono krepšio pritvirtinama šuolio su guma įranga, pradedamas pūsti oro balionas. Lygiai 20 val. oro balionas atsiplėšia nuo žemės ir pradeda savo ekstremalią kelionę rekordo link.

Po 15 min. balionui pakilus į 2,5 km aukštį, šuolininkas su guma pasiruošia šuoliui. Oro balionas pradeda žemėti 2 m/sek. greičiu. Toks greitis reikalingas tam, kad iš krepšio iššokus latviui, palengvėjęs oro balionas nešautų į viršų ir nebūtų deformuotas baliono kupolas.

BIG-52689

2,3 km aukštyje, oro baliono pilotas liepia visiems keleiviams laikytis už krepšio bei duoda leidimą šuolininkui su guma palikti balioną. Išgirdęs oreivio komandą „Ready – Steady – Go“, nuo baliono krepšio iššoka Latvijos šuolininkas, kelis kartus paspyruokliavusi guma sustoja vietoje. Tuo metu oro balionas nestipriai timptelėjamas žemyn, tačiau jokio poveikio baliono stabilumui tai nepadaro.

Ingus atsikabina nuo gumos bei krenta žemyn, 20 sek. mėgaudamasis laisvo kritimo pojūčiais. Likus vos 1 km nuo žemės, jis išskleidžia parašiutą ir ramiai leidžiasi žemėn. Po 3,5 min. Ingus nusileidžia su parašiutu visai šalia pakilimo vietos. Po 15 min. Markeliškių pievose, už 7 km nuo Molėtų aeroklubo, nusileidžia ir oro balionas. Taip šuolio dalyviai sėkmingai įsirašė į Lietuvos skrydžių istoriją atlikdami šuolį su guma iš 2,3 km aukščio.

„Gera dirbti su tikrais profesionalais – viskas vyko pagal planą“, – po skrydžio ištarė „Orobalionai.lt“ pilotas Artūras, o LaisvalaikioDovanos.lt atstovė Vaida jau pažadėjo daugiau nutrūktgalviškų akcijų.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas