Bolivija

Ilgiausias Dakaro greičio ruožas B. Vanagui itin sėkmingas

Vienuoliktajame Dakaro etape lenktynininkams be pervažiavimų reikėjo įveikti 605 kilometrus greičio ruožuose. Ilgiausioje ir sudėtingiausioje Dakaro distancijoje, kurioje, pasak organizatorių, turėjo paaiškėti lenktynių lyderio pozicijos, „General Financing – Autopaslauga“ komandos pilotas Benediktas Vanagas ir šturmanas Andrejus Rudnickis pademonstravo geriausią savo rezultatą – finišavo 22.

Pasak lietuvio Benedikto Vanago, trasa reikalavo maksimalaus susikaupimo ir koncentracijos.

„Lenktyniaujant 8 valandas išlaikyti maksimalią koncentraciją bei stabilų greitį, nebuvo taip paprasta. Taip pat keletą minučių netekome kuomet, likus 100 kilometrų iki finišo, dingo vairo stiprintuvas, ir beveik prieš pat finišą teko pasikeisti prakirstą ratą. Taip pat stojome žiūrėt, ar neturime bėdų su transmisija, nes važiuojant girdėjome keistą garsą. Bet džiaugiuosi, kad nepaisant to, sugebėjome pademonstruoti savo gerą rezultatą“, – sakė „General Financing – Autopaslauga“ ekipažo pilotas Benediktas Vanagas.

Šiandien lietuvių bei visų kitų dalyvių lauks priešpaskutinė Dakaro diena, kuri, pasak B. Vanago, nors ir trumpesnė diena, bet dar nereiškia, kad kova baigėsi. 350 kilometrų ilgio greičio ruože Dakaro dalyvių lauks klampus smėlis, aukštos, stačios kopos, kuriose gali būti nematomų duobių. Į jas įkritus lenktynininkams gali tekti ilgai vaduotis.

Pirmieji automobiliai startuos 14:50 val., Benediktas Vanagas ir Andrejas Rudnickis važiuos iš 24-osios pozicijos 15:35 val., o Antanas Juknevičius ir Vytautas Obolevičius – iš 43-osios vietos 16:01 val. Lietuvos laiku. Bendroje įskaitoje „General Financing – Autopaslauga“ komanda užima 37 vietą, o kitas ekipažas iš Lietuvos „Žalvaris – Dakar“ – 49 poziciją.

Prie starto linijos rikiuosis likę ištvermingiausi lenktynininkai bei technika: 79 motociklininkai, 15 keturračių, 66 lengvųjų automobilių ir 50 sunkvežimių vairuotojų.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas