Ekstremali zona

„Žmogus raketa“ apskrido Fudzijamą devynis kartus

jetman_quest_japan

Šveicarų  lakūnas atliko dar vieną nepakartojamą ir kvapą gniaužiantį skrydį Azijoje. Ekstremalių pojūčių mėgėjas, prisitvirtinęs sparnus su reaktyviniais varikliais devynis kartus apskriejo netoli Japonijos sostinės Tokijo stūksantį didžiausią Japonijos kalną ir simbolį – Fudzijamos ugnikalnį, kurio aukštis 3776 m.

„Jetman‘u” pramintas Ivas Rossis (Yves Rossy) – šio kostiumo išradėjas, ilgai svajojęs apie žmogų skrodžiantį padangę kaip paukštis. „Reaktyvinis žmogus“ šią įrangą pradėjo kurti dar 1994 m., o 2007 m. pasaulį nustulbino įspūdingu skrydžiu per Lamanšo sąsiaurį ir išgarsino šį analogų neturintį projektą.

Yves Rossyjetman_questlt_japan-e1384520087265

Metaliniais sparnais pilotas gali skrieti debesyse 300 km/h greičiu,  o šiuo atveju Japonijoje skrisdamas laikėsi 200 km/h. vidutinio greičio.

Šveicaras pakilo su sraigtasparniu į pusketvirto kilometro aukštį.  Jo skrydis truko apie 10 minučių, o nuskriejo net virš 2000 km.

„Visur jauti spaudimą ir tai magiška akimirka, jauti trauką, esi aerodinamiškas lyg nugarą laikytų didelė ranka, ji tave laiko ir tu skrieji. Skrisdamas jaučiausi kaip sapne, tai neapsakomas grožis ir ypatinga dvasia“, – dalinais įspūdžiais I. Rossis.

Šis skrydis ne pirmas, jis jau skrodė debesis virš Didžiojo Kanjono, Amerikoje, skraidė greta lėktuvo „Spitfire MH434“, greta keleivinio lėktuvo „Breitling Douglas DC-3″. Tuomet jis sugebėjo ore susilyginti su keleiviniu lėktuvu ir greta jo skristi 7 minutes. Iki šiol to dar niekam nebuvo pavykę padaryti.

Jau visai greitai galėsime planuoti keliones tokiu reaktyviniu kostiumu. Patobulintas 2 m pločio anglies pluošto sparnas sveria vos 22 kg.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas