Ekstremali zona

Nuo Lisabonos iki Vladivostoko motociklu

EigaLietuvis Aidas Bubinas – profesionalus videooperatorius, ekstremalas, kalnų vedlys ir burlenčių sporto instruktorius bei kelionių motociklu entuziastas – startavęs 2013 m. rugpjūčio 1 d. maždaug per 20 dienų ketina motociklu „Honda Crosstourer” įveikti ilgesnį kaip 15 000 km atstumą, pervažiuodamas visą Eurazijos žemyną skersai, nuo Cabo de Roka (Portugalija) iki Vladivostoko (Rusija).

„Ši kelionė – naujas mano gyvenimo iššūkis, pareikalausiantis didžiulės fizinės ir emocinės ištvermės, tačiau laukiu jo su nekantrumu, nes žinau, kad tai kartu ir savotiškas žmogaus galimybių ribų įrodymas bei nepaprastas mano gyvenimo nuotykis” – sako Aidas Bubinas. – „Maršrutas トLisabona – Vladivostokas” yra vienas ilgiausių Žemėje. Ilgesnis tik „Pan-American” kelias, kuris galbūt taip pat manęs dar laukia ateityje…”

Aido Bubino biografija itin spalvinga. Kaip patyręs kalnų vedlys jis kasmet kelis kartus įkopia į Europos トkepurę” Monblaną, yra dalyvavęs įvairiausiose ištvermės varžybose ir plaukęs Lietuvą reprezentuojančia jachta „Ambersale”. Be to, A. Bubinas yra dažnas įvairių ekspedicijų motociklu dalyvis. 2009 m. kartu su kitais motociklininkais jis dalyvavo Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirtoje kelionėje, aplankant istorines Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vietas. Šios kelionės metu keliautojai apvažiavo ir visą Juodąją jūrą, iš viso įveikdami 9 300 km atstumą.

Aidas Bubinas ne kartą vyko į išskirtines keliones bei ekspedicijas automobiliu, kurias jis taip pat įamžino ir fotoaparatu bei videokamera. Viena įsimintiniausių tokių rekordinių kelionių – 2011 metais, važiuojant trise, vos per 52 val. 20 min įveiktas 5 950 km atstumas tarp šiauriausio (Nordkapp, Norvegija) iki piečiausio (Tarifa, Ispanija) Europos taškų.

„Pasirinkti maršrutą トLisabona – Vladivostokas” mane paskatino žurnalisto ir keliautojo Vitoldo Miliaus tolimų kelionių pavyzdys. 2010 metais jis jau yra nuvažiavęs iš Lisabonos į Vladivostoką automobiliu vienas per 11 parų ir 16 valandų. Ir kaip tik šį maršrutą, kuris driekiasi ne vien tik gerai žinomais Europos keliais, bet ir per Sibiro platybes, pasirinkau savo トtaikiniu”, nes, mano žiniomis, joks motociklininkas to dar nėra padaręs. Motociklu ilgus atstumus įveikti sunkiau, bet planuoju, kad numatytą maršrutą įveiksiu per 20 dienų, o jei seksis, ir greičiau, sustodamas tik pernakvoti bei papildyti motociklą degalų, pavalgyti…“, – apie savo planus pasakoja rekordo sieksiantis A. Bubinas.

Kelionei pasirinktas standartinės komplektacijos „Honda Crosstourer” motociklas su 1,2 l darbinio tūrio 4 cilindrų varikliu, išvystančiu 127 AG. Jis „apautas” „Continental” padangomis, kurios parinktos atsižvelgiant į būsimos kelionės pobūdį, kai teks įveikti itin skirtingos kokybės kelio dangas. Ant motociklo sumontuotos 3 filmavimo kameros, navigacinė sistema „Garmin”.

Motocikle taip pat įrengta mobilių objektų maršrutų GPS kontrolės sistema „See Me”, o keliautojo vietą visos kelionės metu realiu laiku galima stebėti internete: http://keliones.operatorius.lt/.

Vaida Balčiūnienė, UAB „Travel2Life“ direktorė

Motociklas: Honda VFR1200X Crosstourer, variklio tūris 1237 cm3, galia 95kW / 7,750rpm, svoris 275 kg, kuro bako talpa 21.5 ltr, kuro sanaudos 6,2 ltr / 100km.
  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas