Ekspedicijos

Į Klaipėdą grįžo jachta „Ambersail“

Į Klaipėdą grįžo LTU 1000 jachta „Ambersail”. Pakėlę didžiulę Lietuvos trispalvę, „Tūkstantmečio odisėjos” metu apkeliavusią aplink pasaulį, buriuotojai pradėjo šiais metais pirmą kartą švenčiamą Burių dieną.

Jachtą uoste iš pat ryto pasitiko Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Meras sveikino buriuotojus grįžus į gimtąjį uostą ir teigė, jog tik dabar prasideda tikroji Jūros šventė su visomis jūrinėmis spalvomis.

Po iškilmingo vėliavos pakėlimo jachta išplaukė į jūrą ir dalyvavo žuvusių jūrininkų pagerbimo ceremonijoje.

Nuo 12 iki 17 val. jachta „Ambersail” – atvira lankytojams, kurie galės laivą apžiūrėti ir iš vidaus, pabendrauti su dviem įgulos nariais.

Jachtą iš Rostoko Vokietijoje, kur jai buvo nupirktas ir sumontuotas naujas stiebas, parplukdė garsus buriuotojas Linas Ivanauskas. Jis buvo patenkintas vėl galėdamas stoti prie legendinio laivo šturvalo.

„Ambersail” jachta praeitais metais lūžus stiebui turėjo praleisti vieną plaukiojimo sezoną. Daugelis spėliojo, ar laivas kada nors vėl plauks. Tačiau keleto verslininkų iniciatyva laivas rekonstruotas, jam nupirktas ir Rostoke (Vokietija) naujas stiebas.

„Tos emocijos, kurias buriuotojai patyrė plaukiodami „Ambersail” jachta, geri prisiminimai taip greitai nepasimiršta. Tai ir paskatino šešis verslininkus imtis iniciatyvos, kad „Ambersail” vėl plauktų”, – kalbėjo vienas iš laivo atgaivinimo iniciatorių Raimundas Daubaras. Bendrovė „UniCredit Leasing” sutiko finansuoti jachtos rekonstrukciją, o patys verslininkai tapo laiduotojais.

Klaipėdoje sutvarkytas jachtos dugnas, rekonstruotas falškilis. „Ambersail” nupirktas „Volvo 60″ tipo jachtos, 2001-2002 m. „Volvo Ocean Race” nugalėtojos, „Illbruck Challenge” stiebas, kuris buvo naudojamas treniruotėse. „Nors stiebas nenaujas, tačiau jis nebuvo naudotas regatoje – tik treniruočių laive ir dar tikrai geras,” – anot R. Daubaro, jachta dabar geresnės būklės nei prieš kelionę aplink pasaulį.

R. Daubaro teigimu, stiebas ir rekonstrukcijos darbai kainavo tiek, kad būtų galima nupirkti tokią pačią jachtą, kaip „Ambersail”, tačiau norėjosi atgaivinti lietuvių buriuotojams brangų ne kainos prasme laivą.

Planuojama, kad sutvarkius jachtą ji vėl leisis į naujus žygius ir suteiks progą Lietuvos buriuotojams dalyvauti pačiose žinomiausiose pasaulio regatose, taip pat paburiuoti šiltose jūrose.

Visą rugpjūtį jachta plaukios Baltijos jūroje ir rugsėjo pradžioje išplauks į Viduržemio jūrą. Spalio mėnesį ketinama svečių teisėmis dalyvauti „Volvo Ocean Race” starte Alikantėje ir išlydėti regatos dalyvius. Vėliau – dalyvauti „Rolex Middle Sea Race” regatoje.

 

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas

„Vytauto Kernagio“ fondas kartu su portalu lrytas.tv pristato projektą „Intelektinė nuosavybė: kodėl ji (ne)kainuoja?“, kuriame dalyvauja ir daugybė Lietuvos žymių žmonių, kurie vaizdo siužetuose papasakojo, kas jiems yra kūryba ir, kodėl intelektinė nuosavybė yra svarbu.