Ekspedicijos

Dingęs Ervangdungo olų pasaulis

Dingęs Ervangdungo olų pasaulis

Centrinėje Kinijoje, Čungcingo provincijoje (kin. 重庆, Chongqing, kitaip Čongčingas), Vulungo apygardoje (kin. 武隆縣; Wulong Xian) surastos gigantiškos olos, kuriose net yra susiformavusios nuosavos oro sąlygos su po žeme „užrakintais“ debesimis ir rūkais. Įėjimą į olas slėpė didžiulis miškas.

Speleologų ir fotografų komanda iš penkiolikos žmonių nusprendė surengti ekspediciją ir pabandyti nusileisti į olas, kur iki šio  nebuvo žengusi žmogaus koja. Olų sistemos dydis nustebino net visko mačiusius ekspedicijos dalyvius. Po žeme slypi debesys, rūkai, upės ir ežerai: „debesys ir rūkas kybo viršutinėse olos dalyse 250 m. aukštyje ir negali išsiveržti iš po žemės į viršų. Iki šiol man neteko nieko panašaus matyti“, sako ekspedicijos dalyvis, amerikiečių speleologas Erinas Linčas (Erin Lynch).

Šios požeminės Ervangdungo olų (kin. 二王洞; Er Wang Dong, pažodžiui „Antrojo valdovo ola“) sistemos dydis 51 000 kv. m., joje teka upės ir auga augmenija. Į kai kurias olas galima patekti einant pėsčiomis, į kitas – tenka plaukti požeminėmis upėmis, trečias – leistis į apačią virvėmis.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas

„Vytauto Kernagio“ fondas kartu su portalu lrytas.tv pristato projektą „Intelektinė nuosavybė: kodėl ji (ne)kainuoja?“, kuriame dalyvauja ir daugybė Lietuvos žymių žmonių, kurie vaizdo siužetuose papasakojo, kas jiems yra kūryba ir, kodėl intelektinė nuosavybė yra svarbu.