Archeologo užrasai

Kiote rastas Muromači epochos lobis

coins jp

Japonijoje, Kioto  (jap. 京都; Kyoto) mieste rastas 40 – ies tūkstančių varinių monetų lobis. Radinio vertė –  apie 50 – tūkst. JAV dolerių.

Japonų archeologai paskelbė, kad lobis buvo rastis viename iš senosios Japonijos sostinės rajonų. Pinigai buvo paslėpti moliniame inde ir užkasti po žeme.

Ekspertų teigimu, šių monetų vertė siekia 50 – tūkst. JAV dolerių. Iš viso skirtingose Japonijos dalyse rasta apie  200 tokių molinių puodų „prikimštų“ varinėmis monetomis. Lobis datuojamas Muromači laikotarpiu (室町時代 ; Muromachi jidai; 1336–1573). Šiuo laikotarpiu Japoniją valdė Ašikagų šiogūnatas, kurį 1336 m. įkūrė pirmasis Muromači šiogūnas Ašikaga Takaudži. Laikotarpis baigėsi 1573 m., kai Oda Nobunaga išvijo paskutinį Ašikagų šiogūną Ašikaga Jošiaki iš Kioto.

Archeologai spėja, kad pinigus savo reikmėms bus užkasę kariai. Pagal kitą versiją, tokiu būdu stengtasi apsisaugoti nuo vagysčių ar plėšimų. Trečioji versija tvirtina, kad tokie moliniai puodai galėjo būti religinių apeigų dalimi.

Iš viso rasta apie 50 rūšių skirtingų kiniškų monetų. Japonų archeologai įsitikinę, kad lobis leis daugiau sužinoti apie Muromači epochos pinigų apyvartą Japonijoje.

 

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas