Archeologo užrasai

XV – osios “Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje”

IMG_3782

Savaitgalį liepos 5-6 d. Kernavėje rengiamas jau XV – asis tarptautinis eksperimentinės archeologijos festivalis „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“. Festivalio programa:

Liepos 5 d. (šeštadienis) 11 – 19 val.

10.45 Festivalio dalyvių eisena

10.55 Šventės atidarymas

11.00 – 19.00 AMATŲ DEMONSTRAVIMAS

11.15 – 11.40 Kanklių muzika

11.15 – 18.00 Archajiški žaidimai ir varžybos

12.00 – 13.30 Muziejaus salė: Pokalbiai su Kernavės archeologais: „Naujausi archeologinių tyrimų metodai“ (dr. R. Vengalis), „Viduramžių Kernavė – archeologiniai atradimai ir neatskleistos paslaptys“ (doc. dr. A.Luchtanas, doc. dr. G. Vėlius)

12.00 – 12.40 Vengrų klajoklių genčių gyvenimo būdo pristatymas, archajinės muzikos koncertas

12.00 – 13.00 Konkursai vaikams: geriausio lipdytinio puodo, šaudymo iš lanko, verpimo

12.10 Ugnies išgavimo būdų pristatymas, apeigos, muzika

12.40 Bronzos liejimo pristatymas

12.50 – 13.00 Viduramžių teismo procesas

13.10 – 13.50 Viduramžių kovos

14.00 – 14.40 „Marga muzika“. Archajiškos muzikos koncertas

14.40 – 15.10 Geležies amžiaus kostiumo rekonstravimo pristatymas (dr. D. Steponavičienė)

15.15 – 16.00 Konkursai vaikams: geriausio lipdytinio puodo, šaudymo iš lanko, verpimo

15.15 – 16.00 XIII-XIV a. Kernavės miesto istorijos, kasdieninio gyvenimo, moteriško kostiumo rekonstrukcijos pristatymas (doc. dr. A. Luchtanas)

16.10 – 16.55 Viduramžių kovos

17.00 – 17.20 Sidabro gaminių liejimas

17.00 – 17.30 „Medgrinda“. Archajiškos muzikos koncertas

17.20 – 18.00 Muziejaus salė: M. Vitkūno knygos vaikams „Viduramžių Kernavė“ pristatymas

18.15 – 19.00 „ESSA“. Archajinės muzikos koncertas

Liepos 6 d. (sekmadienis) 11-19 val.

11.00 – 19.00 AMATŲ DEMONSTRAVIMAS

11.00 – 11.30 Koncertuoja festivalio svečiai – Dainų šventės dalyviai (Gruzija, Vengrija)

11.30 – 18.00 Archajiški žaidimai ir varžybos

11.45 – 12.15 Viduramžių juokdario pasirodymas

11.45 – 12.45 Konkursai vaikams: geriausio lipdytinio puodo, šaudymo iš lanko, verpimo

11.50 Ugnies išgavimo būdų pristatymas, apeigos, muzika

11.50 – 12.35 XIII-XIV a. Kernavės miesto istorijos, kasdieninio gyvenimo, moteriško kostiumo rekonstrukcijos pristatymas (doc. dr. A. Luchtanas)

13.00 – 13.30 Valstybės dienos minėjimas. Padėkos žodis renginio rėmėjams

13.30 – 14.15 Rugiaveidė ir folkoro grupė „Sedula“. Archajiškos muzikos koncertas

13.30 – 14.30 Muziejaus salė: Pokalbiai su Kernavės archeologais: „Praeities lobiai ir neatskleistos paslaptys“ ( doc. dr. A. Luchtanas, doc. dr. Gintautas Vėlius, dr. R. Vengalis)

13.40 Sidabro gaminių liejimas

13.45 – 14.10 Vengrų klajoklių genčių gyvenimo būdo pristatymas

14.15 – 14.35 Viduramžių teismo procesas

14.40 – 15.10 Viduramžių kovos

15.20 – 15.50 Luoto apdeginimo pristatymas

15.30 – 16.30 Konkursai vaikams: geriausio lipdytinio puodo, šaudymo iš lanko, verpimo

16.00 – 16.40 Muziejaus salė M. Vitkūno knygos vaikams „Viduramžių Kernavė“ pristatymas

16.00 – 16.45 „VISI“, „Trys Keturiose“. Archajiškos muzikos koncertas

16.50 – 17.35 Viduramžių kovos

17.35 Lipdytinės keramikos išdegimo pristatymas

17.45 Bronzos gaminių liejimas

17.45 – 18.15 Viduramžių juokdario pasirodymas

18.00 Viduramžių žiestos keramikos gamybos ir išdegimo pristatymas

18.15 – 19.00 Archajiškos muzikos koncertas: „ESSA“ ir „ZABHEGYEZŐK“

2014 M. FESTIVALIS. AMATAI, MEISTRAI, ATLIKĖJAI: * *

PRIEŠISTORĖS AMATAI:

MUZIKAVIMAS IR APEIGOS, UGNIES IŠGAVIMO BŪDAI

Jean-Loup Ringot* (Vokietija), Diana Kanclerė (Lietuva)

NEOLITINĖ GYVENVIETĖ. BUITIS, APRANGA, NARVOS IR PAMARIŲ KULTŪRŲ KERAMIKA:

Dainius Strazdas, Elena Aleksejeva, Laura Sodeikaitė, Kristina Venckūnaitė, Jurgita Radiūnaitė (Vilniaus puodžių cechas) Virginija Rimkutė (Lietuva)

AKMENS AMŽIAUS STOVYKLAVIETĖ: TITNAGINIŲ DIRBINIŲ, AKMENINIŲ KIRVIŲ IR FIGŪRĖLIŲ GAMYBA:

Algimantas Kensminas, Jonas Kiudulas, Algis ir Linas Bukauskai (Lietuva)

GELEŽIES AMŽIAUS ODOS IR RAGO APDIRBIMAS, LANKŲ IR PEILIŲ GAMYBA:

Tomas Abraitis*, Martyna Remenčiūtė, Tauras Grikšas, Daiva Samejauskaitė,

Tadas Vosylius, Vykintas Motuza (Lietuva)

PUODŲ LIPDYMAS IR IŠDEGIMAS, KAULINIŲ DIRBINIŲ GAMYBA:

Gytis Grižas* (Lietuvos nacionalinis muziejus), Vita ir Darius Vaitkevičiai, Virginija ir Martynas Ostašenkovai* (Lietuva)

KIBIRĖLIŲ IŠ LIEPOS ŽIEVĖS GAMYBA:

Birutė* ir Petras Salatkos, Vytautas Butvilas* (Šiaulių „Aušros“ muziejus, Lietuva)

ARCHAJIŠKI MUZIKOS INSTRUMENTAI, MUZIKAVIMAS, RAGŲ MUZIKA:

Egidijus Virbašius*(Lietuvos muzikos akademija), Jurgis Virbašius (Lietuva)

ARCHAJIŠKAS GINTARO APDIRBIMAS:

Ruslanas Aranauskas* (Lietuvos liaudies buities muziejus), Gintaras Markevičius* (Lietuva / Lithuania)

DREVINĖ BITININKYSTĖ, ŽVAKIŲ LIEJIMAS, MIDAUS GAMYBA:

Romas Norkūnas, Lukas Miškinis, Virginija Pugačiauskienė (Dzūkijos nacionalinis parkas), Andrius Janionis (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija), Lina Janionienė, Tadas Dovidavičius (Lietuva)

BRONZOS GAMINIŲ LIEJIMAS:

Zbigniev Dolski*, Alina Dolska (Lenkija)

KRIVIČIŲ GENTIES KIEMAS: APŽIESTA KERAMIKA, VALGIS, MEDŽIO DIRBINIAI, RAŠYMAS ANT VAŠKUOTŲ LENTELIŲ:

Eleonora, Anastazija ir Valerij Zinkievič, Aliaksandr Kurban, Kastus, Irina ir Jana Šidlovski (Braslavo muziejų susivienijimas, Baltarusija)

BALTŲ KOSTIUMO REKONSTRAVIMAS (I–VIII a.):

Daiva Steponavičienė*, Regina Petravičienė, Daiva Šopienė, Ramunė Steponavičiūtė, Vaida Druskytė, Kęstutis Puodžiukas (VšĮ „Vita Antiqua“, Lietuva)

ŽVEJŲ STOVYKLAVIETĖ: ŽVEJYBOS ĮRANKIŲ IR LUOTO GAMYBA, INDŲ IŠ MELDŲ IR VIKSVŲ PYNIMAS:

Alfreda Petrauskienė, Tereza Šakienė (Mindūnų žvejybos muziejus), Česlovas ir Eitvilas Talačkos (Lietuva)

VAIKŲ ŽAIDIMAI, MUZIKAVIMAS:

Kristina Keturakytė, Gerda Gudienė, Tauras Mickevičius, Dominyka Gudaitė, Kotryna Margelevičiūtė (Lietuva)

ŽOLININKYSTĖ, ARCHAJIŠKA VALGIŲ GAMYBA:

Malgožata – Krasna Koricinska ir Robert Koricinski (Lenkija)

ARCHAJIŠKŲ MUZIKOS INSTRUMENTŲ DEMONSTRAVIMAS:

Daiva ir Evaldas Vyčinai (Lietuva)

ANKSTYVŲJŲ VIDURAMŽIŲ AMATAI:

ARCHAJIŠKŲ VALGIŲ GAMYBA, ŽOLININKYSTĖ:

Daiva Luchtanienė* (Archeologijos projektų centras „Antiqua”), Milda Ruckaitė, Austėja Luchtanaitė*, Mindaugas Rožėnas*, Saulius Paulauskas, Dalė Petraitienė (Lietuva)

VIDURAMŽIŲ KERAMIKOS GAMYBA: ŽIEDIMAS IR IŠDEGIMAS:

Vygantas Vasaitis*, Uršulė Gedaitė, Beata Kelerienė, Eglė Maziukaitė*, Eglė Bartkevičiūtė (Amatų gildija, Lietuva / Lithuania)

GAMINIAI IŠ BERŽO TOŠIES, BERŽO TOŠIES ORNAMENTAVIMAS RAGINIAIS SPAUDAIS:

Raimonda* ir Džiugas Ramanauskai, Jūratė Miliauskytė (Mažeikių muziejus, Lietuva)

APAVO GAMYBA, ODOS GAMINIAI, RŪBŲ SIUVIMAS:

Dalia Grigonienė*, Dalia Vaičiūnienė*, Daura Giedraitienė*, (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija)

VELTINIO VĖLIMAS, MUILO GAMYBA:

Ramunė Butrimaitė*, Gabija Mauliūtė*, Povilas Zaremba, Virginija Zvolinskaitė* (Lietuva)

JUVELYRINIAI GAMINIAI:

Kazimieras Barišauskas* (Trakų istorijos muziejus) Giedrius Cyrulis, Ingrida Daraškevičiūtė (Lietuva)

KALVYSTĖ, GINKLŲ GAMYBA:

Algis ir Martynas Stankai*, Mindaugas Stankus, Donatas Liekmanis*, Adomas Svikla (Lietuva)

MEDŽIO DIRBINIŲ GAMYBA, PYNIMAS:

Saulius* ir Imantas Česnos, Algirdas Verseckas*, Romas Bilinskas, Kęstutis Benedikas, Virgilijus ir Rasa Šlipaičiai* (Lietuva)

SIŪLŲ DAŽYMAS AUGALINIAIS DAŽAIS:

Vasarė Ratkevičienė (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija, Lietuva)

AUDIMAS, RŪBŲ SIUVIMAS:

Valda Lapėnaitė*, Audronė Salatkaitė*, Inga Martišauskytė* (Lietuva)

SENOJI MEDICINA:

Tauras Mekas, Rolandas Minevičius (KMU Medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, Lietuva)

SENOJI ALAUS GAMYBA:

Ramūnas ir Erika Čižai (Lietuva)

DŪDMAIŠIAI IR KAULINIAI MUZIKOS INSTRUMENTAI:

Volha ir Fiodar Kaškurevič, Yelizaveta, Sabina ir Daminik Piatrouskie (Baltarusija)

STIKLO KAROLIUKŲ GAMYBA, JUVELYRINIAI GAMINIAI:

Justė Sviklienė*, Martynas Sviklas, Simas Aleksandravičius, Janina ir Michal Sekulos (Lietuva, Lenkija)

VIDURAMŽIŲ DAUGMALES KIEMAS: AMATAI, MUZIKA, BUITIS, ŠAUDYMAS IŠ LANKO:

Artis Aboltinš, Laura Alsika, Kate Drava, Ugis Drava, Santa Jansone, Zita Onckule, Valdis Pinkis, Renate Silina-Pinke, Una Dževečka, Lina Šikure, Maris Važa (Latvija)

KAILIAI, KAULINIAI PAPUOŠALAI, ŽIBINTAI:

Leonard Guslakov, Elžbieta Slota (Lenkija)

PIASTŲ DINASTIJOS LAIKŲ (X-XIVa.) GINKLAI, APRANGA, PAPUOŠALAI, BUITIS:

Vojciech Smielecki, Miroslav Valčak, Leonard Kačmarek, Jolanta Chuda, Magdalena Zavol, Katažyna Pasiecka, Bernadeta Tabolska (Lenkija)

SABOLČO GENTIES KIEMAS (IX a.): JURTA, VELTINIO, MEDŽIO IR AKMENS DIRBINIAI, KERAMIKA, MUZIKA, ŠAUDYMAS IŠ LANKO:

Arany Zoltan, Klara Kerteszne, Robert Mangu, Istvan Papp, Judit Kaszasne,  Elvira Szolanics, Simandi ir  Atilla Laszlo, Sandor, Reka, Gyula ir Vigar Makoldi (Vengrija)

VIDURAMŽIŲ TAPYBOS TECHNIKA, IKONŲ TAPYBA:

Danna Lipiec, Aleksandr Krapik (Priešistorės draugija, Lenkija)

POPIERIAUS GAMYBA, KNYGŲ ILIUSTRAVIMAS, LENKIJOS IR LIETUVOS HERALDIKA:

Rafal Fila, Eva Jurkovska, Michal Hrynčyšyn, Gžegoš Lyškovič (Priešistorės draugija, Lenkija)

JUVELYRINIAI GAMINIAI:

Vojciech ir Maciej Kochman, Marta Dziubalska (Lenkija)

VIDURAMŽIŲ MIESTO AIKŠTĖ:

VIDURAMŽIŲ KERNAVĖS MIESTO ISTORIJOS PRISTATYMAS:

Aleksejus Luchtanas* (VU, Lietuva)

VIDURAMŽIŲ KERNAVĖS MOTERS KOSTIUMO PRISTATYMAS:

Aleksejus Luchtanas* (VU), Indrė Veličkienė (Lietuva)

SENIEJI STALO ŽAIDIMAI:

Mindaugas ir Judita Korsakai (Lietuva)

MONETŲ KALYKLA:

Nerijus Erminas, Mindaugas Asminavičius (Lietuva)

VIDURAMŽIŲ TEISMAI IR BAUSMĖS:

Manvydas Vitkūnas, Vaidotas Pakalniškis (Lietuva)

ARCHAJIŠKI ŽAIDIMAI:

Dalia Kiaulevičiūtė (Lietuva)

VIDURAMŽIŲ KLAJŪNAI:

Algis, Steponas ir Simona Breidokai (Lietuva)

VIDURAMŽIŲ JUOKDARYS:

Viačeslavas Mickevičius (Lietuva)

KOVŲ LAUKAS:

VIDURAMŽIŲ KARYBOS KLUBŲ STOVYKLAVIETĖ:

“AUSTERVEGR” (Rusija)

“VARINGIS” (Lietuva)

“JANTAR” (Lenkija)

„TRUE VARING“ (Baltarusija)

BŪGNIJIMAS:

Dariuš Pojava, Anna Pojava (Lenkija)

SENOJI MUZIKA:

RUGIAVEIDĖ su folkloro grupe „SEDULA“*, “MEDGRINDA”, „MARGA MUZIKA“, „VISI“, „TRYS KETURIOSE“, „ESSA“ (Baltarusija), „ZABHEGYEZŐK“ (Vengrija)

PRAMOGŲ SLĖNIS:

ŠAUDYMAS IŠ LANKO IR ARBALETŲ:

Juras Visockis, Laimonas Kašinskas, Mantas Balsys („Viduramžių pasiuntiniai“, Lietuva)

PASIJODINĖJIMAS ŽIRGAIS:

Jūratė Lialytė, Laura Želvytė

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas