Archeologo užrasai

Turkijoje ieškoma armenų aukso

Armenu seima Turkijoje

Nedideliame Kerameto (turk. Keramet) kaimelyje, Turkijos Bursos provincijoje (turk. Bursa), ieškoma aukso, kurį, kaip spėjama, paslėpė armėnai išvyti iš savo namų genocido metu.

Šiuo metu vykdomi geologiniai darbai jau pusiau sugriauto namo vietoje, kuris kadaise priklausė armėnų šeimai. Kasinėjimams prižiūrėti Turkijos valdžia suformavo specialią archeologų vadovaujamą komisiją.

Kaimo senolių teigimu, praeityje šiame kaime gyveno daug armėnų šeimų, tačiau visos jos išvyko ir liko tik legenda apie tai, kad viena iš armėnų šeimų čia paslėpė savo auksą, kad išsaugotų jį iki tol kol galės sugrįžti.

Pasak legendos, armėnų auksas paslėptas būtent po namu, kur šiuo metu pradėti žvalgymo darbai. Pradėti darbus nuspręsta tuomet, kai namas atsidūrė avariniame stovyje. Todėl dabartinis namo šeimininkas

Leidimas buvo duotas nenoriai, valdininkams prireikė daugiau nei metų, kad peržiūrėti prašymą. Pagal Turkijos įstatymus, dalis radinių radiniai (tokie kaip auksas) atitenka radusiajam, o dalis lieka valstybei, o visi archeologiniai radiniai turi būti perduoti valstybei.

Armėnų namai ir bažnyčios Turkijoje dažnai tampa aukso ieškotojų taikiniu. Legendos pasakojančios apie tai, kad genocido metu savo namus palikę armėnai paslėpė savo auksą ir ruošiasi grįžti jo pasiimti labai paplitę ir daugeliui neduoda ramybės. Todėl dažnai kasinėjimai vykdomi slaptai.

Armėnų genocidas – armėnų tautos genocidas, jaunaturkių valdžios vykdytas 1915–1917. Žuvusių armėnų skaičius, skirtingais vertinimais, siekia nuo 800 tūkstančių iki 2 milijonų. Dažniausiai nurodomi skaičiai – 1200-1500 tūkstančių žuvusiųjų.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas