Archeologo užrasai

Indijoje ieškoma jogo išpranašauto lobio

Šyvos šventykla Daundia Khera kaime, Utar Pradešo valstijoje

Šyvos šventykla Daundia Khera kaime, Utar Pradešo valstijoje

Šiaurės Indijoje archeologai ieško legendinio lobio, apie kurį, šventuoju laikomas vietos jogas, sužinojo „pranašiškame sapne“. Kasinėjimo darbai šiaurinėje Indijos valstijoje Utar Pradeše (hindi उत्तर प्रदेश,  Utar Pradeś, urd. اتر پردیش) buvusios XIX a. tvirtovės vietoje pradėti spalio 19 d. Tvirtovė priklausė Radžai Rao Ramai Bakšai Singhui (Raja Rao Ram Bux Singh). Kasinėjimai pradėti nuo tvirtovėje buvusios Šivos šventyklos vietos.

Prieš mėnesį jogas Šobhanas Sarkaras (Swami Shobhan Sarkar) vienam iš Indijos ministrų papasakojo apie pranašišką sapną, kuriame pats radža, kuris 1858 m. buvo pakartas už pasipriešinimą britų kolonistams,  liepė pasirūpinti tūkstančio tonų aukso luitų lobiu, kuris neva yra užkastas po tvirtove.

Spalio 13 d. indų geologų ir archeologų grupė apžiūrėjo menamo lobio buvimo vietą ir nustatė, kad po tvirtove, 20 m gylyje, iš tikrųjų yra sunkiųjų metalų sankaupa.

Spėjamo lobio kaina gali siekti 50 mlr. JAV dolerių. Suinteresuotos pusės jau skuba dalintis lobį. Taip vienas iš radžos palikuonių, Navčandis Vyr Pratapas Singhas (Navchandi Veer Pratap Singh) pareiškė, kad: „Jei auksas bus iš tikrųjų rastas, jis turi gauti savo dalį“. Savo teises į lobį pareiškė ir Utar Pradešo administracinė valdžia.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas