Lietuva

Vilnius atskleidžiamas naujame amplua

IMG_6258

Jau nuo 1323-ųjų metų, kuomet Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas kvietė Europos amatininkus ir pirklius įsikurti Vilniuje, daugeliui atvykėlių sparčiai besiplečianti gyvenvietė tapo jų naujaisiais namais. Bėgo metai, slinko amžiai, keitėsi bei plėtėsi miestas. Deja, miestą siaubė karai, Vilnius buvo apgriautas, neteko nemažos dalies gyventojų. Vis dėlto nepaisant įvairių negandų, miestas atsigavo bei sužydėjo.

Dabartinis Vilnius yra Lietuvos sostinė: didžiausias ir vienas gražiausių miestų šalyje, kurio senamiestis įtrauktas į pasaulinį UNESCO paveldo sąrašą. Šiandien Vilnius yra europietiškas,  modernus bei daugiau nei pusę milijono gyventojų turintis miestas, kur sutaria lietuvių, lenkų, rusų, žydų, baltarusių ir kitų tautų atstovai. Vilnius – susižavėjimo vertas miestas, kuris stebina ne tik vilniečius, Lietuvos gyventojus, bet ir užsienio svečius.

Noras atskleisti Vilniaus miesto grožį ne tik vilniečiams, bet ir svečiams iš užsienio, subūrė buvusius studentus iš Šiaulių. Pastarieji, pakerėti Vilniaus žavesio, nusprendė susivienyti bei sukurti tinklalapį, kuris iš naujo padėtų atrasti šį miestą.

Idėja atrodytų paprasta ir nereikalaujanti daug pastangų, tačiau informacijos rinkimas, sisteminimas, straipsnių rašymas bei fotografavimas užtruko daugiau nei metus ir tik 2013-aisiais pasaulį išvydo www.iVilnius.lt portalas. Vis dėlto jaunieji entuziastai suprato, jog galutinis variantas jų netenkina, yra tobulintinas ir nedelsdami ėmėsi intensyvių tinklalapio pertvarkymo darbų.

2014-ieji metai tapo www.iVilnius.lt atgimimo metais, nes jau vasario 16-ąją visus pasitiko atsinaujinęs ir savo veidą pakeitęs iVilnius.lt portalas, kur galima rasti ne tik istorinių bei statistinių faktų apie Vilniaus miestą, bet ir kitos naudingos informacijos apie restoranus, objektus, naudingų nuorodų ar patarimų. Visa tai tapo įmanoma po vienerių metų intensyvaus darbo ir įvairių konsultacijų su specialistais.

„Pasirinkome šią idėją, nes siekėme atskleisti ir parodyti Vilnių kitu kampu: suburti viską, kas geriausia vienoje vietoje, o visa tai darėme ir darome vadovaudamiesi šūkiu: “Daugiau optimizmo ir gerų emocijų”. Tenka apgailestauti, jog teigiamos emocijos ir džiugios naujienos šiandieninėse žiniasklaidos priemonėse užima tik menką dalį. Neveltui pasirinkome vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės gimtadienį, kaip dieną atsinaujinusio portalo paleidimui. Ši diena mums simbolizuoja atgimimą ir naują pradžią.” – tvirtino ir savo pasirinkimu neabejojo iVilnius.lt bendraautoriai paklausti, kodėl buvo nuspręsta imtis būtent tokio portalo kūrimo.

Paklausti kuo skirsis iVilnius.lt nuo kitų miesto internetinių puslapių, kūrėjai sakė, jog tinklalapis bus unikalus dvejopai: iš vienos pusės vilniečiai galės sužinoti miesto naujienas, rasti informacijos apie restoranus, pramogas, renginius; o iš kitos – turistai čia galės rasti informaciją apie veikiančias įmones, jų paslaugas, gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Be to, portale užsiregistravę vartotojai galės komentuoti straipsnius, atsiliepimus apie įvairius objektus bei įstaigas, o forume bus galima diskutuoti su kitais portalo lankytojais įvairiomis temomis. Taip pat – publikuoti savo straipsnius, kurti įvairias gyventojų bendruomenes, rasti naudingos informacijos.

Neslėpdami savo pasiryžimo vaikinai dėstė ir ateities planus: トPlanuojame, kad ateityje šiame portale naudingos informacijos daugės, plėsis siūlymų paslaugų bei patarimų spektras, taps įvairių bendruomenių komunikavimo priemone. Integruosime puslapį į kitas technologines erdves. Greitu metu startuos interaktyvus žemėlapis, kuriame bus lengva rasti įvairius Vilniaus miesto objektus. Be to, plėsis ir portalo pasiekiamumas kitomis užsienio kalbomis.”

 

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas