Gruzija

Šalies devizas Dzala ertobashia

Pavadinimas Gruzija (Sakartvelo, angl. Georgia)

Oficialus pavadinimas Gruzijos Respublika (Sakartvelos Respublika, angl. The Republic of Georgia)

Sienos šiaurėje ribojasi su Rusija, rytuose ir pietryčiuose su Azerbaidžanu, pietuose su Armėnija, pietvakariuose su Turkija. Vakaruose prieina prie Juodosios jūros.

Valstybinė kalba gruzinų (Abchazijoje – abchazų)

Sostinė Tbilisis (Tbilisi)

Plotas 69,700 km2 (vandenys 0,00)

Etninė sudėtis gruzinai 83,8, kiti – armėnai, rusai, azerbaidžaniečiai, osetinai, abchazai.

Religija stačiatikiai 83 (iš jų 10 priklauso Rusijos stačiatikių bažnyčiai), islamas 10, kiti – katalikai, Armėnijos apaštališkosios bažnyčios nariai.

Gyventojų sk. 4,436,400 (2010)

Šventės:

Sausio 1-2 d. Naujieji metai

Sausio 7 d. Stačiatikių Kalėdos

Sausio 19 d. Stačiatikių Trijų Karalių šventė

Kovo 3 d. Motinos diena

Kovo 8 d. Tarptautinė moters diena

Kilnojama data – Velykos

Balandžio 9 d. Gruzijos nepriklausomybės atkūrimo diena

Gegužės 9 d. Pergalės diena

Gegužės 12 d. Šv. Andriaus diena

Gegužės 26 d. Nepriklausomybės diena

Rugpjūčio 28 d. Švenčiausios mergelės Marijos ėmimo į dangų šventė

Spalio 14 d. Mtskhetoba

Lapkričio 23 d. Šv. Georgo diena

Tradicinis būstas kalnuose tradiciniai gyvenamieji namai 3-4 aukštų su gynybiniais bokštais. Patalpos žmonėms, gyvuliams, maisto ir pašaro ištekliams po vienu stogu. Lygumose – vienkiemio tipo sodybos.

Tradiciniai drabužiai vyrų – ilgos, siauros, liemenį aptempiančios čochos, į čerkesę panašūs, diržu sujuosiami durtiniai – archalukai. Prie diržo nešiojo kinžalus, dėvėjo mažas juodas veltines kepures. Moterų – ilgos, siauros suknelės, šilkinės plačkelnės, auksu siuvinėtos juostos,karūnos tipo galvos apdangalai ir čadros.

Tradicinė virtuvė:

Mėsos patiekalai.

Chinkali. Tradicinis nacionalinis patiekalas – dideli sultingi “koldūnai” su mėsa, valgomi rankomis. Tiesa, šiais laikais beveik kiekviena gruziniško maisto užeiga pasiūlys chinkalių ir su kitokias įdarais – bulvių, sūrio, varškės ar grybų. Nors tai puiki alternatyva vegetarams, tačiau tai nėra tikrieji chinkaliai.

Šašlykai (gruziniškai – mtsvadi). Ant žarijų kepti, kiekvienam lietuviui gerai pažįstami šašlykai, Gruzijoje patiekiami su tkhemali padažu (apie jį skaityti žemiau). Kachetijos regione šašlykai kepami and sausų vynuogienojų – tai suteikia ypatingą skonį. Dažniausiai mėsa nemarinuojama ir gardinama tik druska, svogūnais bei pipirais.

Čakapuli. Mėsos (tradicičkai avienos, bet dažnai naudojama jautiena) troškinys gaminamas su šviežiu tarchūnu ir slyvaitėmis arba jų padažu – tkhemaliu. Labai kvapnus, orginalaus skonio patiekalas.

Paukštienos patiekalai.

Čachochbili. Vištiena troškinta pomidorų ir prieskonių padaže. Taip pat gali būti kiaulienos, avienos ar jautienos čachochbili. O patį tikriausią ir orginaliausią receptą atskleidžia patiekalo pavadinimas – gruziniškas žodis “chochobi” reiškia “fazanas”.

Satsivi. Vištiena arba kalakutiena paruošta graikiškų riešutų padaže su įvairiausiais prieskoniais. Patiekalas patiekiamas šaltas. Dažniausiai gaminamas Naujųjų Metų išvakarėms.

Čkmeruli. Kepta vištiena, patiekiama česnakiniame matsoni (gruziniška jogurto versija) padaže.

Daržovių patiekalai.

Pchali. Vegetariški “paštetai” gaminami iš įvairių sezoninių augalų: špinatų, burokėlių stiebų, kopūstų, ankštinių pupelių. Dažniausiai ruošiami su maltais graikiškais riešutais, patiekiami kaip šaltas užkandis.

Baklažanai su riešutais (gruziniškai – badridžani nigvzit). Apkeptų baklažanų juostelės susuktos ar apteptos maltų graikiškų riešutų, česnakų ir kitų prieskonių mase. Patiekiama kaip šaltas užkandis.

Adžapsandali. Troškinys iš baklažanų, paprikų, pomidorų, svogūnų, kartais ir bulvių.

Lobio. Pupelių troškinys su svogūnais ir šviežiomis prieskoninėmis žolelėmis. Kartais gardinamas ir graikiškais riešutais, o kalnuotame Račos regione – sūdyta šonine.

Grybai (gruziniškai – soko). Gruzinai nėra tokie dideli miško grybų žinovai ir rinkėjai, kaip lietuviai, tad populiariausi grybai yra pievagrybiai. Vienas iš patiekalų – soko sulgunit – pievagrybių galvutės įdarytos švelniu į mocarelą panašiu sulguni sūriu ir troškintos savose sultyse specialiame moliniame inde, vadinamame ketsi. O pavasario sezonu galima paragauti keptų grybų, augančių ant medžių.

Duona.

Duona (gruziniškai – puri). Tradicinė gruziniška duona yra kepama specialioje molinėje krosnyje tradiciškai kaitinamoje natūraliomis malkomis, tačiau šiais laikais didesniuose miestuose malkas keičia dujinis įrenginys. Tokia duona turi kelis pavadinimus: tonis puri (toni vadinama pati krosnis), šotis puri arba lavaši. Beje, Gruzijoje yra įsikūrusi ir “Lietuviška kepykla”, tad laisvai galima įsigyti ir juodos lietuviškos duonos.

Mčadi. Paplotėliai iš kukurūzų miltų. Labai tinka su sūrių, taip pat dažnai patiekiama su lobio.

Pyragai.

Chačapuri. Pyragas su sūriu – vienas iš žinomiausių gruziniškų patiekalų, labai dažnas ant gruzinų stalo. Chačapuri yra keletas skirtingų rūšių, priklausomai nuo regiono: pats populiariausias yra Imeruli chačapuri (Imeretijos regiono) – pyragas su sūriu; Megruli chačapuri (Samegrelo regionas) – pyragas su sūriu ir pabarstytas sūriu ant viršaus; Guruli chačapuri (Gurijos regiono) – pyragas su sūriu ir pjaustytu virtu kiaušiniu; Aždaruli chačapuri (Adžarijos regionas) – laivo formos chačapuri su atviru sūrio įdaru, įmuštu kiaušiniu ir gabalėliu sviesto. O vienoje iš daugybės kepyklėlių gatvėse galima paskanauti penovani chačapuri – sluoksniuotos tešlos pyragas su sūrio įdaru.

Lobiani. Pyragas su trintų pupelių įdaru.

Kubdari. Pyragas su maltos arba kapotos mėsos įdarų. Tradicinis kalnuoto Svanetijos regiono patiekalas.

Padažai.

Tkhemali. Pats populiariausias gruziniškas padažas iš geltonų arba raudonų slyvaičių, gardintas įvairiais prieskoniais. Dažniausiai patiekiamas su šašlykais, keptomis bulvėmis, taip pat naudojamas gaminant įvairius patiekalus.

Baže. Padažas gaminamas iš maltų graikiškų riešutų, česnako bei įvairių prieskonių.

Adžika. Aitrus, aštrus padažas, gaminamas iš raudonųjų arba žaliųjų aitriųjų ankštinių pipirų, druskos bei prieskonių.

Pieno gaminiai.

Matsoni. Gruziniškas natūralus jogurtas.

Nadughi. Švelni varškė.

Sūris. Įvairių rūšių: nuo gaminamų iš karvės iki ožkos pieno, nuo saldžių iki sūrių ir rūkytų.

Sriubos.

Čichirtma. Vištienos sriuba su įplaktu kiaušiniu, patiekiama su šviežiais žalumynais ir actu.

Chaši. Sriuba, kurią gruzinai valgo ir rekomenduoja kaip geriausią vaistą nuo pagirių. Sultinys verdamas iš jaučio vidinių dalių (skrandžio, galvos dalių, kaulų, kanopų ir pan), dažniausiai verdant įpilama pieno, o prieš valgant įberiamas geras žiupsnis druskos ir šaukštas trintų česnakų. Nors gruzinai šią sriubą mėgsta, tačiau tokia sudėtis ir aitrus kvapas atbaido daugelį užsieniečių.

Saldumynai.

Čiurčchela. Graikiški arba lazdynų riešutai suveriami ant siūlo, kelis kartus mirkomi tirštoje vynuogių sulčių masėje, tada pakabinami, kad išdžiūtų. Toks saldumynas vietinių vadinamas “gruzinišku snikersu”. Spalva ir skonis priklauso nuo vynuogių rūšies bei, žinoma, gamintojų meistriškumo.

Gozinaki. Plonas griliažas, gaminamas iš graikiškų riešutų ir medaus. Dažniausiai ruošiamas šventiniam Naujųjų Metų ir Kalėdų stalui.

Gėrimai

Be tokių, garsių alkoholinių gėrimų kaip vynas, konjakas, gruziniška naminė degtinė čiačia, šalis gali pasigirti skaniais gaiviaisiais gėrimais – limonadais, tarp jų ir ypatinguoju ryškiai žaliu tarchūno skonio limonadu. Taip pat čia verta paragauti įvairių mineralinių vandenų, tarp kurių ne tik populiarusis Boržomi, bet ir aibė kitų – Sairme, Nabeghlavi, Racha, Bakuriani ir kt.

Lankytinos vietos:

Lankomiausios turistinės vietos

Tbilisis buvo įkurtas prieš daugiau nei 1500 metų. Dėl susirėmimų su persais, arabais, turkmėnais, mongolais, turkais ir sovietine kariuomene buvo sugriautas ir atstatytas beveik 30 kartų. Tbilisyje galima aplankyti: Šventosios Mergelės Metekhi bažnyčią, Sioni katedrą, antikinę baziliką, valstybinį Gruzijos muziejų, pereiti pagrindine Rustaveli gatve.

Šalia Tbilisio esanti senoji Gruzijos sostinė Mtskheta yra įtraukta į UNESCO paveldo šąašą. Joje 317 m. gruzinai priėmė krikščionybę. Pirmuosius mūsų eros šimtmečius menančios bažnyčios ir vienuolynai – svarbiausi istoriniai architektūros paminklai Gruzijoje, vis dar labai religingoje šalyje. Mtskhetis Jvari (Šv. Krucifikso bažnyčia) kompleksas apima keletą skirtingo laikotarpio pastatų, datuojamų IV- XI a.  Bažnyčių grupė Mtskhetoje liudija išnykusios Gruzijos karalystės, vaidinusios svarbų vaidmenį savo regiono viduramžių istorijoje, aukštą meninį ir kultūrinį lygį.

David Garedji. Sagarejo-David vienuolynas uolose yra nepaprastai gražioje kalnuotoje vietovėje, šalia Azerbaidžano sienos. Čia išlikusios maždaug VI a. freskos.

Batumis – pagrindinis Gruzijos kurortas prie Juodosios jūros. Ten verta aplankyti botanikos sodą. Vykstant iš Tbilisio į Batumi galima sustoti Gori mieste, kur yra Josifo Stalino muziejus, taip pat aplankyti Uplistsikhe miestą uolose.

Kachetijos regionas garsėja kraštovaizdžiais, savo virtuve bei vynu. Sighnaghio mieste privalu pasivaikščioti siauriomis gatvelėmis, pasigrožėsite nuostabiais Kisiki vietovės vaizdais, aplankyti Bodbe moterų vienuolyno kompleksą. Keliaujant po regioną galima paragauti geriausio Gruziniško vyno bei tokių tradicinių patiekalų kaip čiurčelos (dešrs formos sulčių ir riešutų saldumynas), limonado „Tarchūnas”,  kačiapuri (pyragas su užkeptu varškės sūriu), užkeptų marinuotų grybų, gigantiškų gruziniškų koldūnų – chinkali.

Valiuta Laris (100 tetrių) (GEL)

Laiko juosta UTC +4

Vasaros laikas – netaikomas

Interneto kodas .ge

Šalies tel. Kodas 995

Lietuvos ambasados adresas

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA GRUZIJOJE

Tengiz Abuladze g. 25

Tbilisi GE- 0162, Gruzija/GEORGIA

Tel.+995 (32) 291 29 33

Faks.+995 (32) 222 17 93

E-paštas: amb.ge@urm.lt

www.ge.mfa.lt

 

Gruzijos UNESCO saugomų objektų sąrašas

Gruzija

Visi straipsniai - Gruzija

Fatal error: Call to undefined function get_field() in /home/federaci/domains/quest.lt/public_html/wp-content/themes/qrider/salys-post-template.php on line 87