Maršrutai

Savaitė Aukštuosiuose Tatruose tik 700 Lt!

Aukštieji Tatrai – kalnai vidurio Europoje, vakarų Karpatų aukščiausia dalis. Jie iškilę alpinės kalnodaros metu, sudaryti iš granito ir klinties, skirstomi į Aukštuosius (šiaurėje) ir Žemuosius (pietuose). Tatrų kalnai – Slovakijos ir Lenkijos pasienio ruožas. Tik 1/5 Tatrų dalies priklauso Lenkijai, 4/5 Slovakijai, kurioje kalnai užima beveik 40 tūkst. ha. Aukštųjų Tatrų masyvas, nusidriekęs iš rytų į vakarus 65 km., rytuose apsuptas Belianske, vakaruose – Zapadne Tatrų.

Čia daugiau nei 15 viršūnių siekia 2500 m. Aukščiausios Tatrų viršūnės:*Gerlachovskij štit – 2654 m, *Gerlachovska veža – 2642 m, Lomnickij štit – 2634 m, Ladovy štit – 2634 m ir t.t. Todėl neveltui šie kalnai yra praminti „Mini Alpėmis”. Aukštieji Tatrai – nacionalinis parkas, kuriame saugomas kalnų grožis (kalnai, kriokliai, upeliai, ežerai), gyvūnija ir augalija. Todėl čia ypač ribojama žmonių veikla. Šie kalnai atviri ir prieinami visiems. Sėkmingai keliauti gali tiek vaikai, tiek solidaus amžiaus žmonės. Nereikia būti patyrusiam kalnuose, kad galėtumėte tvarkingais ir saugiais takai įkopti į viršūnes ar pereiti perėjas, nes šie kalnai tarsi mokykla -pasiruošimas važiuoti ir pažinti kitus kalnus. Kopdami į kalną pabuvosime miške (vyrauja eglės ir maumedžiai), kalnapušių zonoje, alpinėse pievose, pasieksime sniegynus ir akmenuotas viršūnes. Visą kelią lydės upeliai, kriokliai ir kalnų ežerai.

Kelionė – žygis į Slovakijos Tatrus visai šeimai!


Fatal error: Call to undefined function get_field() in /home/federaci/domains/quest.lt/public_html/wp-content/themes/qrider/single-cat-7.php on line 33