Etno virtuvė

Kūčiukai

 

500 g miltų
250 ml pieno
20 g šviežių arba 7-10 g sausų mielių
2 šaukštai cukraus
1 žiupsnelis druskos
2 šaukštai aliejaus
2 šaukštai aguonų
Miltus persijojame. Pieną truputį pašildome. Šviežias mieles ištriname su žiupsneliu cukraus ir šaukštu šilto pieno. Jei mielės sausos, maišome jas su visu pienu.
Likusį pieną išplakame su druska, cukrumi, aliejumi, kad būtų vientisas plakinys. Į plakinį supilame ištirpintas mieles, išmaišome. Beriame pusę miltų ir sumaišome, išeina tirštoka tešla. Dubenį su tešla pridengiame švariu rankšluosčiu ir statome šiltai pusvalandžiui.
Į pastovėjusią tešlą supilame likusius miltus ir aguonas. Jei tešla dar per šlapia, dedame truputį miltų, svarbiausia jų nepadauginame. Tuomet tešlą minkome bent 5 minutes, kad pasidarytų minkšta, blizgi, neliptų prie rankų. Tada vėl uždengiame ir statome šiltai, leidžiame jai padvigubėti (1-2 val). Kai tešla iškyla, vėl suminkome, išspaudžiame iš jos orą, imame nedidelį gabalėlį, darome iš jo volelį ir pjaustome mažais gabaliukais. Dedame į aliejumi pateptą skardą.
Kepame 190 laipsnių orkaitėje, kol iškepa (apie 10 minučių).
Iškepusiems kūčiukams leidžiame ataušti ir dedame į drobinį ar popierinį maišelį.
  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas

  stiklinė aguonų 2-3 stiklinės vandens cukraus pagal skonį Nuplautas bei nuvarvintas aguonas sudėti į grūstuvą ir gerai sugrūsti, kad aguonų košelė pasidarytų balta (aguonas galima kelis kartus permalti per tankesnį sietelį). Sugrūstas aguonas praskiesti virintu vandeniu ir pasaldinti.