Dviračiais

Pajūrio dviračių trasa

DSCF1097

Kelionė dviračiu po Kuršių nerijos nacionalinį parką – tai puiki proga aplankyti įdomiausias ir gražiausias nerijos vietas, susipažinti su gamta, kraštovaizdžiu, gyvenvietėmis. Šiuo metu parke yra įrengta speciali 52 km ilgio dviračių trasa, jungianti Nidą, Preilą, Pervalką, Juodkrantę ir Smiltynę. Ji eina miškingomis vietovėmis, čia nėra didelių įkalnių ir pakalnių, uždraustas autotransporto eismas, todėl net pradedančiam dviratininkui ja važiuoti lengva ir saugu. Palei taką specialiai įrengtos trumpalaikio sustojimo vietos. Informaciją apie šalia esančius lankytinus objektus ir vietoves Jūs rasite informaciniuose stenduose, kurie išdėstyti visų gyvenviečių prieigose. Geriamu vandeniu pasirūpinkite prieš kelionę, nes jo nusipirkti galėsite tik gyvenvietėse.

Šis dviračių maršrutas sužavės jus, nes yra pats įspūdingiausias Lietuvoje. Kelionė prasideda keltu iš Klaipėdos centro į Kuršių neriją. Krykštaujančių žuvėdrų palyda primins, kad Klaipėda – jūrinis miestas, kuris didžiuojasi savo jūrų muziejumi – akvariumu ir delfinariumu. Toliau maršrutas veda per Kuršių nerijos nacionalinį parką, kurį Jungtinių tautų organizacija UNESCO pripažino kaip vieną iš unikaliausių Baltijos jūros regiono gamtos ir kultūros paveldo objektų. Kuršių nerijos kraštovaizdis – tai gamtos ir žmogaus susitarimo pasekmė. Čia labiausiai žavi tarp pušynų įsiterpusios vėjo pustomos smėlio kopos, nuo kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į Baltijos jūrą ir Kuršių marias. Kuršmarių pakrantėje išsibarsčiusios gyvenvietės – Juodkrantė, Pervalka, Preila ir Nida – žavi etnografinėmis žvejų sodybomis su nendriniais stogais ir šalia po žvejybos džiūvančiais tinklais, pamario švyturiais, medinėmis Raganų kalno skulptūromis bei netoliese įsikūrusia kormoranų ir pilkųjų garnių kolonija. Erdvūs auksinio smėlio paplūdimiai vilioja pailsėti ir atsigaivinti jūros bangose.
Pasirinkę šį maršrutą, Nidą pasieksite asfaltuotu dviračių taku, kuris driekiasi pušynais per visą Kuršių neriją. Iš Nidos galima persikelti laiveliu į Nemuno deltą ir Pamario keliais sugrįžti į Klaipėdą. Trokštantys sovietinės egzotikos, Kuršių nerija gali lengvai pasiekti Kaliningradą.
DSCF1144
Pajūrio dviračių trasą sudaro 3 skirtingos atkarpos, kurių bendrasis ilgis yra 216 km. Pradėjus kelionę Klaipėdoje, galima rinktis vieną iš trijų trasos atkarpų:
1. Klaipėda – Palanga – Šventoji – Klaipėda ( ~88 km)

Clipboard01

 

Pasirinkę šį maršrutą nuo Klaipėdos galite nukakti iki pat Šventosios, kur jūsų lauks „Žvejo dukros“ – įspūdinga 4 metrų aukš

čio trijų merginų skulptūra, ir Žemaičių alkos dievybės – pajūrio kopose atstatyta pagoniška žemaičių šventvietė su paleoastronomine observatorija! Pakeliui aplankykite Pajūrio regioninį parką su aukščiausiais Lietuvos pajūrio skardžiais – „Olandų kepure“, buvusį sovietų karinį poligoną, laukines pajūrio pievas. Užsukite ir į vasaros sostinę Palangą, kuri vilios jus savo paplūdimiais, dovanos nepamirštamų saulėlydžių, romantišką Meilės alėjos šnabždesį, atvers Gintaro muziejaus paslaptis.
Grįžtate dviračiais tuo pačiu maršrutu atgal į Klaipėdą.
Nakvynių ieškokite Palangoje arba Šventojoje (1 naktis).
2. Klaipėda – Juodkrantė – Pervalka – Preila – Klaipėda ( ~55 km arba ~110 km) 

Clipboard01

Pradėję kelionę Klaipėdoje, keltu persikeliate į Kuršių neriją ir, gėrėdamiesi smėlio kopomis, pušynų prieglobsčiais, jūros bei marių vaizdais, pasieksite Nidą. Pakeliui aplankysite Kuršmarių pakrantėse išsibarsčiusias gyvenvietes – Juodkrantę, Pervalką, Preilą, užsuksite į Raganų kalną, pamatysite mirusias kopas, kormoranų ir juodųjų garnių perimvietes. Erdvūs paplūdimiai vilios pailsėti ir atsigaivinti jūros bangose.

Iš Nidos grįžtate atgal į Klaipėdą dviračiais tuo pačiu maršrutu per Kuršių neriją arba pasirenkate naują pramogą – kruizą laivu iš Nidos į Klaipėdą pakeliui trumpam sustojant Juodkrantėje. Galite rinktis ir trečiąjį grįžimo į Klaipėdą variantą – persikėlus laiveliu į Minijos arba Šturmų kaimą kitame Kuršių marių krante, tęsiate dviračiais kelionę pamariu. Šios kelionės metu būtinai aplankykite „Lietuvos Veneciją“ – Minijos (Mingės) kaimą bei užsukite į Ventės ragą, kur išvysite pamario žvejų krašto įžymybę – vieną seniausių Ventės paukščių žiedavimo stotį.
Nakvynių ieškokite Neringoje (1 arba 2 naktys) arba Ventės rage  (1 naktis).

3. Klaipėda – Palanga – Klaipėda – Priekulė – Ventė – Minija – Šilutė – Rusnė – Nida – Klaipėda (~215 km)

Clipboard01nida

Pasirinkę šį trečiajį maršruto variantą, pamatysite visą Lietuvos pajūrį su Palanga ir Kuršių nerija, bet labiausiai susipažinsite su Pamario kraštu. Keliaudami šiuo maršrutu pasieksite net ir Rusnės salą su gandrų kolonijomis, etnografine žvejo sodyba ir pirmąja šiame krašte vandens kėlimo stotimi – dabartiniu polderių muziejumi. Pakeliui užsukite į Ventės ragą, kur išvysite pamario žvejų krašto įžymybes – vieną seniausių Ventės paukščių žiedavimo stotį ir „Lietuvos Veneciją“ – Minijos (Mingės) kaimą.

 

 

 

Tipinė kelionės programa (5 dienų – vietiniams gyventojams, 7 dienų – atvykusiems iš toliau):

1 diena: Atvykimas į Klaipėdą.
2 (1) diena: Klaipėda–Palanga–Klaipėda (apie 55 km).
3 (2) diena: Klaipėda–Šernai-Priekulė–Dreverna-Svencelė-Kintai–Ventė (apie 55 km).
4 (3) diena: Ventė–Kintai-Šilutė–Rusnė–Uostadvaris (apie 50 km) – laiveliu į Nidą.
5 (4) diena: Poilsio diena Nidoje.
6 (5) diena: Nida-Preila–Pervalka–Juodkrantė-Klaipėda (apie 55 km)
7 diena: Grįžimas namo.
Nakvynių ieškokite Klaipėdoje (1 naktis), Ventės rage  (1 naktis) ir Neringoje (2 naktys).

Kuršių nerijos nacionalinis parkas

m0.715066001265977320

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas