Automobiliais

Mirties kelias Bolivijoje

1Jungaso kelias (isp. Camino de las Yungas), Mirties kelias (El Camino de la Muerte) – 61 km ilgio kelias Bolivijoje, Los Yungas regione, jungiantis šalies sostinę La Pasą ir Koroiko miestelį. Kelias garsėja savo pavojingumu ir dažnai vadinamas pavojingiausiu pasaulio keliu. Kasmet šiame kelyje žūdavo 200-300 keliautojų. Kelio pakraščiai nužymėti kryžiais, žyminčiais žūties vietas. 1983 m. liepos 24 d. autobusui nuriedėjus į bedugnę žuvo daugiau nei 100 žmonių.

Kelias nutiestas 1930 m. Čiako karo metu paragvajiečių kalinių. Tai viena iš arterijų, jungiančių La Pasą su Amazonija. Kelio vyraujantis plotis 3,2 m, skardžių aukštis siekia 600 m.

Kelio pavojingumą ir didelį avarijų skaičių lemia keletas priežasčių:

Jungaso kelias driekiasi kalnuotomis vietovėmis, didelė dalis glaudžiasi tarp 90° statumo uolos ir gilaus upės slėnio. Kelyje labai daug pavojingų posūkių ir nuokalnių;

Jungaso regione dažnai smarkiai lyja ir laikosi labai tirštas rūkas (baritú), dėl to pablogėja matomumas ir kelio būklė;

Kelias yra labai siauras (juo sunkiai prasilenkia du sunkvežimiai), be to nėra apsauginių atitvarų, todėl automobiliui išsukus iš kelio tragiška nelaimė neišvengiama;

Kelio danga neasfaltuota, todėl po dažnų liūčių jis pavirsta slidžia purvyne;

Bolivijos automobilių parkas labai senas ir netvarkingas, tad automobilis neretai pakliūna į avariją dėl techninių gedimų.

Viena iš svarbiausių kelio taisyklių, leidžiančių išvengti tragiškų nelaimių, leidžiantis nuokalne niekada nevažiuoti dešine kelio puse, o judėti palei išorinį kelio kraštą, kad nuokalne važiuojančio automobilio vairuotojas spėtų pastebėti kylantį automobilį.

Nepaisant savo pavojingumo, Jungaso kelias yra turistų mėgiamas objektas. Ypač populiaru leistis keliu žemyn su kalnų dviračiu, tačiau kadangi automobilių eismas keliu tebevyksta, pasitaiko skaudžių eismo įvykių.

2006 m. baigtas statyti alternatyvus, saugus kelias į Koroiką.

  • Prenumeruokite naujienas

    * rodo reikiamą
    Pageidaujamas formatas